WhatsApp üzerinden yapılan ödemeler Brezilya’da yeniden etkinleştirildi, ancak yalnızca kişiden kişiye para göndermek için

WhatsApp uzun zamandır deniyor mobil ödeme yöntemi ol artı. Servis aylar önce Brezilya’da faaliyete başlamaya çalıştı, ancak yetkililer pazardaki potansiyel hakim durumunu araştırmak için bu hırsı durdurdu.

Şimdi bu makamlar WhatsApp aracılığıyla bu ödemelere izin verdilerancak kullanıcılar bunları mağazalarda ödeme yapmak için kullanamayacak: yalnızca kişiden kişiye para göndermesine izin verilecek.

Umut verici, ancak önemli (belki de çok fazla) bir sınırlama ile

WhatsApp’ta, bu hizmetin başlatılmasının en çok kullanıcıya sahip oldukları ülkelerde özel bir anlam ifade ettiği açıktır. Brezilya ikinci en büyük pazarı (120 milyon kullanıcı) ve bu ülkenin Merkez Bankası bu kapasitenin askıya alınması emrini vermesine rağmen, şimdi yetkililer izin verdi bu tür işlemlere.

{«videoId»:»x807dvb»,»autoplay»:true,»title»:»2050 yılında nasıl ödeme yapacağız (XTK Live! E05xT2)»}

Bu nedenle WhatsApp, bir kullanıcının bu anlık mesajlaşma hizmeti aracılığıyla başka bir kullanıcıya para göndermesine izin verecektir. Bunun için her iki kullanıcı hizmetle ilişkili bir Visa veya Mastercard kartına sahip olmalıdırve aslında her iki kuruluş da Brezilya’da WhatsApp aracılığıyla faaliyet gösterebilmek için yeni garantiler sağlamak zorunda kaldı.

WhatsApp grubunda söylediğiniz her şey aleyhinize kullanılabilir

Kişiler arası bu mobil ödemelerin yürürlüğe girmesi için zaten izin verilmiş olsa da önemli bir püf noktası var: WhatsApp kullanıcıları mağazalarda alışveriş ve ödeme yapamayacak, elbette bu hizmetin kapsamını önemli ölçüde azaltan bir sınırlama. Facebook gelecekte bu sınırlamayı ortadan kaldırmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Öyle olsa bile, platform böylece olmayı hedefliyor bir nevi «Bizum mesajlaşma»Ve belki de Brezilya ve Hindistan’dan sonra – onu etkinleştirdikleri bir başka devasa pazar – WhatsApp bu seçeneği dünyanın her yerinden kullanıcılara genişletmek istiyor olabilir.

Bir WhatsApp sözcüsü belirtti bu seçeneğin dağıtımı “mümkün olan en kısa sürede” yapılacaktır. Brezilya’da ve kesinlikle muazzam potansiyele sahip bir hizmetin evrimini görmek ilginç olacak.

üzerinden | Reuters

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler WhatsApp üzerinden yapılan ödemeler Brezilya’da yeniden etkinleştirildi, ancak yalnızca kişiden kişiye para göndermek için aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…