WhatsApp uyarıyor: Yeni gizlilik politikasını kabul etmezsek mesaj gönderip alamayacağız

Facebook’un WhatsApp tarafından toplanandan daha fazla veri paylaşılacağı duyurusuna kullanıcıların önemli tepkisinin ardından şirket, geri adım attı ve değişikliklerin yürürlüğe girmesini erteledi. Bu değişiklikler 15 Mayıs’tan itibaren zorunlu olacak “WhatsApp’ın tam işlevselliğine” sahip olmaya devam etmek istiyorsak.

Operasyonel bir uygulamaya sahip olmak için bazı zorunlu değişiklikler

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/58/cd/02/60226bc23bef078f7a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5c/f3/93/60226d394bd22f708d/orijinal/fb-miniatura.jpeg»}

TechCrunch tarafından toplanan bir e-postada Facebook şunu açıklıyor: WhatsApp, politikadaki değişiklikleri henüz kabul etmeyen kullanıcılara “kademeli olarak” ısrar edecek 15 Mayıs’tan itibaren “WhatsApp’ın tüm işlevlerine sahip olmak” için. Facebook, TechCrunch’a planın bu olduğunu onayladı ve “kısa bir sürenin” birkaç haftayı temsil ettiğini belirtti.

Şirket, koşulları yine de kabul etmezlerse, “Kısa bir süre için bu kullanıcılar arama ve bildirim alabilecek, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya mesaj gönderemeyecekler” notunu ekliyor. .

Söz konusu önlemin tüm sohbetleri eşit şekilde etkilemediği belirtilmelidir. Aslında Facebook, işletme olarak kayıtlı WhatsApp hesaplarına gönderdiğimiz mesajları etkilediğini netleştirmek için bu yeni gizlilik politikasının yürürlüğe girmesini erteledi. Bu mesajlar, kişisel hesaplara gönderdiğimiz mesajlar değil, Facebook tarafından görülebilir ve daha sonra bize reklam göstermek için analiz edilebilirler..

Uygulama üzerinden mesaj okumaya ve göndermeye devam etmek istiyorsak, 15 Mayıs’tan itibaren zorunlu bir politika.

Gerçek şu ki, ilk duyurudan sonra gördük Signal veya Telegram gibi rakip WhatsApp hizmetlerine kaydolan birçok kullanıcı. Öyle ki Ocak ayında en çok indirilen mesajlaşma uygulaması Telegram olurken, hem Telegram’ın kendisi hem de Signal kullanıcı sayısında eşi görülmemiş bir artış kaydetti.

WhatsApp Gizlilik Afişi

Önümüzdeki haftalarda, yeni veri politikasını gözden geçirmek için sohbet listesinin en üstünde uyarı mesajının göründüğünü göreceğiz. Yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi, değişikliklerin kısa bir açıklamasından sonra yeni şartları kabul etmeye davet ediyoruz.

Üçüncü nesil AirPod'ların iddia edilen bir görüntüsü, şarj kutusuyla birlikte filtrelendi

Güvenlik ve gizlilik konularının, özellikle mesajlaşma açısından, nüfusun giderek daha fazla ilgisini çektiği açıktır. Şüphesiz, Signal gibi uygulamalarda gördüğümüz yüksek rakamlara yol açan bir ilgi. Facebook’un bundan sonraki adımlarını mesajlaşma uygulamasında yakından takip edeceğiz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler WhatsApp uyarıyor: Yeni gizlilik politikasını kabul etmezsek mesaj gönderip alamayacağız aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…