WhatsApp o kadar güvenli ki Mark Zuckerberg Signal kullanıyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinin ana lideri olarak, bu normaldir. Mark Zuckerberg gizliliğiniz konusunda endişelisiniz ve bu nedenle verilerinizi güvende tutmak için emrinizde olan tüm araçları kullanın. Ancak bu kadar normal olmayan şey, kendisi bile güvenlik önlemlerine güvenmiyor şirketiniz tarafından geliştirilen platformlar tarafından sağlanmaktadır.

Ayrıca şaşırtıcı değil. Sonuçta, Mark Zuckerberg’in verileri büyük Facebook sızıntısına dahil edildi Bu, dünya çapında 533 milyon kişinin kişisel bilgilerini ortaya çıkardı. Onların arasında, Facebook’un kurucusunun telefon numarası. Bunu keşfetmeye hizmet eden bir sayı, ironik bir şekilde, WhatsApp’ın şu anki sahibi Signal kullanıyor.

WhatsApp, Mark Zuckerberg ile Signal’e karşı.

Daha fazla bilgi: WhatsApp’ın sizden hangi verileri topladığı ve bunların iMessage ve Signal ile karşılaştırılması

Facebook’un kurucusunun Signal’de de hesabı var

ele geçirdikten sonra tüm insanların verilerini içeren belge Uzman siber güvenlik araştırmacısı Dave Walker, büyük sızıntının kurbanları olan Twitter profili aracılığıyla şunları gösterdi: Mark Zuckerberg’in verileri nasıl da açığa çıkmıştı.

Veriler, isim, adres, meslek veya eşe ek olarak şunları da içeriyordu: telefon numarası Facebook hesabıyla ilişkili. Bu veriler, 2014 yılında WhatsApp’ı 16.000 milyon dolara satın alan Facebook’un mevcut CEO’sunun WhatsApp’ın rakip anlık mesajlaşma uygulamalarından birini kullanıp kullanmadığını doğrulamaya hizmet etti. sinyal.

Her şeyden önce haber dikkat çekiyor, çünkü Signal son aylarda WhatsApp üzerinden giderek daha fazla popülerlik kazanıyor, özellikle de Facebook’un mesajlaşma uygulamasının kullanım politikalarında bu kişilere hizmetin kullanılmasını engelleyecek önemli bir değişiklik açıklamasının ardından. bu tür değişiklikleri kabul etmemeye karar verenler. Bu arada, Signal’den, uygulamalarına daha da fazla tanıtım yapma fırsatından yararlanmaktan çekinmediler:

Tabii ki, Facebook’un kurucu ortağı Signal’i sadece şunu yapmak için kullanmış olabilir. ultra güvenli mesajlaşma uygulamasının neler sunabileceğini ilk elden görünve giderek daha fazla insanın WhatsApp’ı bırakıp bu gizlilik odaklı alternatife geçmesine neden olan sebepler nelerdir? İlginç bir şekilde, her şey Mark Zuckerberg’in bir Telegram hesabının olmadığını gösteriyor gibi görünüyor.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

WhatsApp girişi o kadar güvenli ki Mark Zuckerberg, Signal’i ilk kez Andro4all’da yayınladı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…