WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak nasıl çevirebilirsiniz?

WhatsApp’ta sohbet etmek genellikle çok basit bir iştir, çünkü yalnızca mesajı yazıp diğer kişiye ulaşması için göndermeniz yeterlidir. Ancak, hakim olmadığınız veya tam olarak bilmediğiniz bir dilde konuşmanız gerektiğinde ne olur? Bu nadir durumlar için bir WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak çevirmenize yardımcı olan basit numara.

Diğer dillerde bir sohbet başlatırken çok yardımcı olabilecek bir tanesini açıklamak için temel WhatsApp püf noktaları listesini genişletiyoruz. Adım adım açıklıyoruz WhatsApp’ta bilmediğiniz dillerde nasıl yazabilirsiniz? Ve neden olmasın, yeni diller öğrenmek için bu araçtan yararlanın.

WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak nasıl çevirebilirsiniz?

WhatsApp mesajlarınızı çevirmenin püf noktası Google klavyesi Gboard’da gizlidir. Bildiğimiz gibi, bu araç, mobil cihazlarda yazmayı kolaylaştıran ilginç ve yenilikçi işlevler sağlamak için çok iyi çalışan, şirketin en şımartılmış ürünlerinden biridir.

Google Translate’in varlığından yararlanan Amerikan şirketi, klavyesine tanınmış çevirmenini entegre ederek klavyesini daha da geliştirmeye karar verdi. Böylece WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak çevirmenizi sağlayan temel özelliğe geldik. Onun için, önce Gboard’u cep telefonunuza yüklemelisiniz.

Cihaza varsayılan klavye olarak kurulduktan ve yapılandırıldıktan sonra, bunu bilmenin zamanı gelmiştir. Gboard, WhatsApp mesajlarınızı çevirmenize nasıl yardımcı olabilir?. Ardından, süreci adım adım açıklıyoruz.

  1. WhatsApp’ı açın, çevrilmiş mesajı göndermek istediğiniz konuşmayı girin ve klavyeyi aç.

  2. Tıkla üç yatay nokta düğmesi araç çubuğunda, klavyenin sağ üst köşesinde görünen

  3. Görüntülenen seçenekler menüsünde, çevir düğmesine tıklayın.

  4. Gboard’da görünen üst çubukta, mesajın kaynak ve çıkış dilini seçinyani klavyeye hangi dilde yazacağınızı ve hangi dile çevrilmesini istediğinizi söyleyin.

  5. Klavyenin içinde beliren metin alanına çevirmek istediğiniz mesajı yazın ve Gboard, WhatsApp metin alanına anında çevirecek. İşiniz bittiğinde, Gboard’un çevirdiği mesajı göndermeniz yeterlidir.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Ara sıra, google klavye dili otomatik olarak tanıyabilir hangisinde yazıyorsun. Biraz araştırma yaparsanız WhatsApp mesajlarınızı çevirirken aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca dil olduğunu göreceksiniz. Bu numara ile, Gboard’u kullanmanız, kaynak ve çıkış dilini seçmeniz ve klavyenin otomatik olarak çevirmesi için metni yazmanız yeterlidir.

Google Translate’in Gboard’a entegrasyonu sayesinde, klavye artık WhatsApp konuşmalarınızda daha da kullanışlı. Sadece parmağınızı kaydırarak yazmakla kalmaz, sesli dikteyi de kullanabilirsiniz. veya Google arama motorunu kullanın, tercümanı sayesinde bilmediğiniz dillerde de sohbet edebilirsiniz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak nasıl çevireceğiniz yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…