WhatsApp gruplarının maksimum 256 katılımcıyı desteklemesinin nedeni

Dünya gezegeninde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen, Naber hala herkesin bilmediği başka bir sır saklıyor. Örneğin, İlk başta bunun bir mesajlaşma uygulaması bile olmadığını biliyor muydunuz?, Veya bir gruptaki maksimum katılımcı sayısının teknik bir açıklaması var mı?.

İlk vaka hakkında sizinle zaten konuştuk, ancak şimdiye kadar size açıklamamıştık. WhatsApp grupları neden “yalnızca” 256 kişiyi destekliyor?. Ne 255, ne 257. Ve gerçek şu ki, Telegram gibi rakipler bu sayıyı beklenmedik sınırlara çıkarmaya devam ederken -bugün bir Telegram grubunun parçası olabilecek 200.000 kişi var ve artıyor-, WhatsApp buna sadık kalıyor 2016 yılında piyasaya sürülen meraklı ve teknik figür.

WhatsApp grupları yalnızca 256 kişiyi destekliyor, ancak bir nedeni var

WhatsApp'ı 2018'de Android'e ücretsiz indirin

WhatsApp’ın o sırada neden karar verdiğini anlamak için bu çok özel figürü seç bir gruba eklenebilecek maksimum üye sayısı gibi, bazı unsurları dikkate almalısınız. bilgisayar biliminin temel temelleri, –0 ve 1– temsil edilmek üzere 2 basamak kullanan ikili sistem olarak.

Kullanıcının belirttiği gibi dat_sylveon reddit’te, WhatsApp, her kullanıcıyı benzersiz bir tanımlayıcıya sahip bir grupta saklar. Bu nedenle, 256’nın maksimum katılımcı sayısı olduğunu ve ikili sistemin 2 basamak kullandığını dikkate alarak, her benzersiz kullanıcı tanımlayıcısının 8 bit kullandığı sonucuna varabiliriz, çünkü 2 üzeri 8 eşittir 256elde edilebilecek maksimum benzersiz tanımlayıcı sayısıdır.

Gerçek şu ki 256, bilgi işlem alanındaki en önemli sayılardan biridir., çünkü tek bir bayt ile temsil edilebilecek en büyük eleman sayısı –sekiz bit veya ikili sistemde “sekiz bir”- olabilir. Örneğin 256, bir GIF’de bulunabilecek maksimum renk sayısı veya ASCII dilindeki karakter sayısıdır.

WhatsApp kolayca daha fazla sayıda bitten oluşan benzersiz tanımlayıcılar atayın. Zamanla, daha önce olduğu gibi 1 yerine 2 bayt tahsis edilmesi mümkündür; bu, her grup için 65.000’den fazla kişiden oluşan maksimum katılımcı sayısıyla sonuçlanacaktır, bu rakam bugün büyük çoğunluk için gereksiz olacaktır. platform kullanıcılarının

WhatsApp’ın bu limiti er ya da geç artıracağını bilmiyoruz., eğer öyleyse, maksimum katılımcı sayısı. Ama en azından şimdi, grup sınırını ilk kez genişlettikten sonra, şirket tarafından neden 256’nın seçildiğini biliyoruz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

WhatsApp Gruplarının Maksimum 256 Katılımcıyı Destekleme Nedeni yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…