WhatsApp gizlilik politikasını tekrar güncellemek istiyor: değişikliği açıklamak için sohbetlerde geçici bir afiş gösterecek

WhatsApp’ı tekrar deneyin. Geçen Ocak ayında gizlilik politikasını güncellemeye çalışırken çıkan tartışmadan sonra, 15 Mart’ta değişikliği tekrar uygulayacak. Bu evet, neyin değişeceğini ve bunu nasıl yapacağını daha iyi netleştirmek. O zaman gördüğümüz gibi, GDPR veri koruma düzenlemeleri nedeniyle Avrupa Birliği’ndeki kullanıcıları etkilemiyor.

WhatsApp verilerinin Facebook ve diğer hizmetleriyle paylaşılması fikri, kullanıcıların hoşlanmadığı bir şeydi. Birçoğunun diğer uygulamalara taşınmasına neden oldu ve Telegram, Signal ile birlikte büyük fayda sağladı. WhatsApp nihayet yeni koşulların yürürlüğe girmesini ertelemeye karar verdi.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0a/6f/03/600860b03bef0715b6/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/73/d8/92/600861fc4bd22f6d8f/orijinal/que-pasa-now-con-whatsapp-asi-es-su-nueva-politica-de-privacidad-miniatura.jpeg» }

Artık zamanı geldi ve WhatsApp’ın gizlilik politikasındaki değişiklikleri açıklamak için yeni bir planı var. Yeni gizlilik politikasının yürürlüğe girmesi er ya da geç gelecek olsa da, bunu kullanıcının değişikliklerden daha fazla haberdar olabileceği şekilde yapacaktır.

Yeni WhatsApp politikası: Yeni gizlilik koşullarında ne gibi değişiklikler ve kimleri etkiliyor?

Uygulamanın kendisinden şüpheleri temizleme

Facebook için bu güncellemeyle ilgili en büyük sorun, kullanıcıların gerçekleşen gerçek değişikliğin ne olduğunu net bir şekilde bilememeleri. bu konuşmalardaki bilgilerin gizli kaldığını açıkça iletmemek Birçok kullanıcının diğer platformlara gitmeye karar vermesine neden olan şey budur. Telegram gibi uçtan uca şifrelemeye sahip olmadığı için genellikle WhatsApp’tan daha az güvenli olan diğer platformlar.

D

Esasen, yeni gizlilik politikasıyla değişen şey şudur: kullanıcının şirketlerle etkileşime girdiği mesajlar veri paylaşacak ticari amaçlarla bu şirketlerle Facebook, şirketler için doğrudan satışların yanı sıra WhatsApp’ta ödeme yapmayı hedefliyor. Bunun için bu şirketlerle veri paylaşmanız gerekecek ve yeni gizlilik politikasıyla birlikte değişen de bu. Ancak, diğer kullanıcılarla olan mesajlar gizli kalacak ve hiç kimse bunlara erişemeyecek.

Bunu açıklamak için, WhatsApp kullanıcılara konuşma listesinin en üstünde bir başlık göstermeye başlayacak. Bu banner, gizlilik politikasındaki değişikliklerin kısa ve öz bir şekilde açıklandığı web sitesine erişim sağlayacaktır. Daha önce, WhatsApp’ın şimdiye kadar olduğu gibi hala gizli olduğunu açıkladıkları hikayelerle bir durum da göstermişlerdi. Kullanıcıların bu yeni denemede değişikliği nasıl aldıklarını görmemiz gerekecek.

Daha fazla bilgi | Naber

– Haberler WhatsApp gizlilik politikasını tekrar güncellemek istiyor: değişikliği açıklamak için sohbetlerde geçici bir afiş gösterecek aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…