aplicacion whatsapp

WhatsApp Durumları WhatsApp durumuna uzun bir video nasıl yüklenir – Kolayca Hepimizin bildiği gibi, son yıllarda dünya…

Hepimizin bildiği gibi, son yıllarda teknoloji dünyası katlanarak ilerledi. çok içinde teknolojik gelişmeler, Şüphesiz, günlük hayatımızı çok daha kolaylaştıran farklı uygulamalar mevcuttur.

Dünyada en çok bilinen ve hatta en çok kullanılan uygulamalardan biri de hiç şüphesiz WhatsApp uygulamasıdır. Bu uygulama ile arkadaşlarınızla, ailenizle iletişim kurmanıza ve hatta fotoğraf eklemenize veya videoları düzenlemenize izin verdiği için. Bu yüzden bu yazıda size göstereceğiz whatsapp durumuma uzun video nasıl yüklenir, ve bu şekilde WhatsApp’ın sunduğu araçlardan çok daha fazlasını elde edersiniz.

WhatsApp’ı neden kullanmalısınız?

WhatsApp’a uzun videoların nasıl yükleneceği konusuna girmeden önce, bazı konuların altını çizmek çok faydalı olacaktır. özel avantajlar Bu uygulamanın sahibi kim.

Ek olarak, multimedya dosyalarını yönetmek gibi onu kullanmak ve kullanmaya tamamen kararlı olmak için birçok zorlayıcı neden verebiliriz, bu şüphesiz WhatsApp adlı bu etkili uygulamayı kullanmak için iyi bir nedendir. PAncak burada, bunları kullanmak için en temel olduğunu düşündüğümüz beş nedeni vurgulayacağız. Bunlar:

 • bir uygulamadır tamamen ücretsiz.
 • WhatsApp sesli notlar, resimler, mesajlar, belgeler ve videolar göndermenizi sağlar.
 • Tüm işletim sistemleri için kullanılabilir
 • İyi bir internet bağlantımız olduğu sürece bu bir anlık uygulamadır.
 • WhatsApp’ınıza yüklediğiniz her şey tamamen korunduğundan, gizlilik sorunu bu uygulamayla ilgili bir endişe değildir.

WhatsApp kullanarak duruma 30 saniyelik kesirlerde videolar nasıl yüklenir?

WhatsApp durumunuza yüklemek istediğiniz bir video 30 saniyeyi geçiyorsa ve bu nedenle tam olarak yükleyemiyorsanız; sonra uygulama, onu birkaç bölüme ayırmanızı sağlar ne kadar kapsamlı olduğuna göre; ama evet, 30 saniyeden fazlası olmayacağı konusunda çok net olmalısınız.

Birkaç bölüme ayırabilmeniz için nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağız. Öncelikle yayınlanacak videoyu seçin ve devlette paylaşmak için veriyorsunuz; WhatsApp, izin verdiği 30 saniyeye otomatik olarak keserek geri kalanının gönderilmesini engeller.

İlk bölüm yüklendikten sonra, videoyu tekrar seçip, durumda paylaşmak için almalısınız; şimdi, yayınlamadan önce bir doğrulama yapmalısınız. üstte görünen ve saati gösteren kutu otuz saniyenin sayıldığı. Bu, (00:00 – 00:30) başlangıçta olduğunu belirten görüneceği anlamına gelir; şimdi kutuyu işaretlediği yere sürüklemelisiniz (00:30 – 01:00); nerede 30 saniyeden bir dakikaya kadar olacak.

Sizlere daha önce anlattığımız bu işlem, video tamamlanana kadar tekrar tekrar tekrar etmelisiniz devlete yüklemek istediğiniz. Örneğin, iki dakika sürerse, 4 kat olacaktır; Öte yandan, 3 dakika 18 saniye iseler, 30 saniyenin 6 katı olacak ve üçüncü dakikadan başlayıp 18 saniyede biten bir; 30 saniyeden daha kısa aralıklarla bile kesim yapmanızı sağladığından.

whatsapp'ın avantajları

Kaliteyi kaybetmeden WhatsApp durumuna video yükleyin

Herhangi bir kalite veya çözünürlük kaybetmeden durumunuza göre bir videoyu kolayca paylaşabilirsiniz. Bunu, videoyu önce WhatsApp’ınızda açık olan herhangi bir sohbete gönderirseniz yapabilirsiniz; ama bu sefer galeriden göndermeyeceksin ama dosya olarak ekleyeceksin.

Bunu yapmak için sohbeti açın veya sağ tarafta görünen klip simgesine tıklayın ve orada belgeler seçeneğini seçin; orada dosya gezginini açacak videoyu aramalı ve üzerine tıklamalısın ve sonra gönderin. Bağlantınıza gönderildikten sonra, yalnızca durumunuzu iletmeniz ve seçmeniz gerekir ve bu kadar, kalitesini koruyacaktır.

Unutulmamalıdır ki, WhatsApp yalnızca yüklemeye izin verir 16 megabayttan daha hafif dosyalar, bu yüzden önlem alın. Sıkıştırmak ve oynatıldığında kalitesinin bozulmadığından emin olmak için harici bir uygulama ile yapabilirsiniz.

iPhone ve Android’de Bir Uygulamayı Kullanarak WhatsApp Durumuna Uzun Videolar Gönderin

Uzun süreli ve birkaç parçaya bölme işlemini tekrarlamanıza neden olmayan videoları da durumunuza göre paylaşabilirsiniz; çoğu kullanıcı için daha basit ve daha rahat bir yol, çünkü daha az zaman harcanır ve daha etkili bir sonuç elde edilir. Bu uygulamalardan 3 tanesinin nasıl çalıştığını ve bunlardan yararlanmak için ne yapmanız gerektiğini size göstereceğiz.

Video Kompresörü Kullan

Genellikle, üç dakikadan uzun bir video göndermeye çalışırsak, WhatsApp onu kısaltmamızı önerir. Öyleyse soru şu olurdu: WhatsApp bizim için kısaltmadan uzun bir videoyu nasıl gönderebiliriz?

Açıklığa kavuşturulması gereken bir diğer önemli nokta, seçeneğin ‘Kompres’ WhatsApp uygulamasının bize sunduğu, uzun vadede istediğimiz sonuçları alamayacağımız için uygulanabilir veya pratik bir çözüm değil.

Aşağıda size bazı süper seçenekler sunacağız basit, pratik ve etkili üç dakikadan uzun videolar göndermenize yardımcı olacak nasıl yapılacağı hakkında.

WhatsApp durumunuza uzun bir video yüklemek için yapmanız gereken tek şey:

 • İlk olarak, Android telefonlarda RAR dosyalarını duruma göre üç farklı boyutta sıkıştırma seçeneği sunan ‘Video Compressor’ adlı basit bir uygulama indireceğiz.
 • İndirdikten sonra açacağız ve yüklemek istediğimiz videoyu seçeceğiz ve üç seçeneğin en küçük boyut seçeneğine sıkıştıracağız.
 • ‘DÜŞÜK’ seçeneğine dokunun ve 224×128 boyutunda sıkıştırın, orijinal videoyu kaydetmenizi öneririz.
 • Bir sonraki adım, videoyu normalde yaptığımız gibi, Naber veya makaradan.

Bölünmüş Videoyu Kullanma

Bu, hangi uygulama ile bir videonun süresini azaltabilir veya sıkıştırabilirsiniz Böylece WhatsApp durumumuza sorunsuz bir şekilde yüklenir. Cep telefonunuzdaki uygulama mağazasında (Google Play Store veya App Store) arayabilirsiniz; Kurulumunu yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Videonuzu sıkıştırmak için SplitVideo’ya girmeniz yeterlidir, video içe aktarma seçeneğine gidin ve beğendiğinizi seçin; sonradan yeni başlangıç ​​ve kapanış zamanlarının ayarlanması gerekiyor, oradan ‘Böl veya kırp’ seçeneğine tıklarsınız ve hepsi bu kadar; Video, WhatsApp statüsünde yayınlamak istediğimiz gibi oluşturulacaktır.

whatsapp uygulamasını açma

WhatsCut Pro+ kullanın

Bu uygulamayı yükleyebilirsiniz bu uzun videoları kırpmak veya bölmek için mükemmel her biri 30 saniyelik sayılan parçalar halinde. Google Play Store’da mevcuttur, oradan cep telefonunuza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yükledikten sonra, girmelisiniz ve sizi durumda paylaşmak için videoyu seçmeniz gereken galeriye yönlendirecektir; o zaman iki seçeneğiniz olacak, ya hepsini kısa bölümlere ayırın ya da bir kısmını yerleştirin. Videoyu dönüştürme veya dönüştürme işlemi burada başlar.

Bitirdikten sonra WhatsCut Pro+ sizi doğrudan durum bölümüne götürecek WhatsApp’ı sorunsuz bir şekilde yükleyebileceğiniz ve zaten bu işlev için uyarlanmış.

WhatsApp durumunuza uzun bir sıkıştırılmış video nasıl yüklenir?

Zaten sahip olduğunuz bir videonuz olabilir sıkıştırılmış daha önce ve WhatsApp durumunuza yüklemek istiyorsunuz. Bu durumda izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • WhatsApp uygulamasına erişin ve ‘Durum’ seçeneğini seçin. Orada, kişilerinizin yayınladığı durumları görüntüleyebileceğiniz bir pencere görmelisiniz.
 • Hemen üstünde ‘Durumuma ekle’ seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe basın.
 • Bu noktada cihazınızın kamerası açılacaktır. İstediğiniz, kendi kaydettiğiniz bir videoyu yüklemekse, ‘yakala’ düğmesine basın ve siz buna basarken kameranız videoyu kaydedecektir.
 • Şimdi istediğiniz şey, YouTube’da veya durumunuzdaki başka bir platformda gördüğünüz bir videoyu mount etmekse, videoyu indirmeli ve yayınlamak için yukarıda verilen adımları izlemelisiniz.

WhatsApp durumunuza video gönderememeniz durumunda, bunları etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olacak çözümler var, böylece esprili olanların aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. senin eyaletin videoları Bu yazıda sunduğumuz tüm önerilerin sizin için kolay, faydalı ve pratik olduğunu umuyoruz.Başka endişeleriniz varsa, erişmek için tereddüt etmeyin. WhatsApp resmi sayfası.

Son olarak, durmayan ve sizin gibi insanların tam zevki ve yararı için yaratmaya ve yenilik yapmaya devam eden harika teknoloji dünyasına girmeye devam etmenizi teşvik ediyoruz.