WhatsApp Business: nedir, nasıl kullanılır ve en son sürüm nasıl indirilir

İşletme sahipleri, WhatsApp müşterilerinizle iletişim kurmanız için -neredeyse- mükemmel bir araca sahiptir. Onun adı whatsapp işve bu kılavuzda, alıcılarla iletişimi geliştirmek için bilmeniz gereken her şeyi size öğreteceğiz.

Satıcı -siz- ve WhatsApp’ın şu anda sahip olduğu milyarlarca kullanıcı arasında bir bağlantı görevi gördüğünden, işinizi büyütmenin anahtarı olabilecek bir platformdur. Geç kalmadık bakalım WhatsApp Business nedir, nasıl kullanılır doğru şekilde ve en son sürüm nasıl indirilir haberin tadını çıkarmak için.

Bir işletmeniz varsa, WhatsApp Business’ın ne için olduğunu bilmelisiniz.

WhatsApp İşletmesi Nedir?

WhatsApp Business, popüler mesajlaşma servisinin sürümüdür iş odaklı resmi olarak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Bir şirketin sıradan bir insanla aynı ihtiyaçlara sahip olmadığı açıktır, bu nedenle WhatsApp Business’ta küçük değişiklikler var şirket veya işletme profilleri tarafından kullanılması amaçlanmıştır.

Aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için her gün kullandığınız WhatsApp’tan tamamen bağımsız bir uygulamadan bahsediyoruz. Bu nedenle, tavsiye edilir şirket telefon numarasını kullan İşletmeye kaydolmak ve böylece profesyonel yönü kişisel olandan ayırmak.

Şu anda, uygulamanın kullanımı küçük ve orta ölçekli işletmeler için ücretsizdaha büyük olanlar (havayolları, bankalar veya e-ticaret gibi) ihtiyaçlarına daha uygun işlevlere ve araçlara erişmek için bilinmeyen bir ücret ödemek zorundadır.

Daha fazla bilgi: WhatsApp’ta alışverişe nasıl gidilir

WhatsApp’ın web sitesinde açıkladığı gibi, bunlar iki hesap türü bu iş versiyonunda.

Bunlardan ilki resmi işletme hesabı, profilde, WhatsApp tarafından tanınan gerçek bir marka olduğunu kullanıcılara bildiren yeşil bir doğrulama rozeti ile. WhatsApp Business hesabının ikinci türü iş hesabıdiğer bir deyişle, profil oluşturan herhangi bir şirket için varsayılan bir durumdur.

whatsapp iş

WhatsApp Business ile işinizi tanıtmak ve büyütmek çok daha basit bir şey

WhatsApp Business, öğelerin takvimi veya kullanılabilirliği hakkında size soru sorabilecek müşterilerinizle iletişime geçmenin yanı sıra, ürünlerinizi çevrimiçi satmanıza izin vermesiyle öne çıkıyor. Tek yapmanız gereken tam kataloğu ve onu oluşturan makalelerin bilgilerini eklemek. Sepete tıklayarakkullanıcılar bu kataloğu görecek ve kendilerini en çok ilgilendiren şeyleri doğrudan satın alabilecekler.

Gönderiye devam edebilmeniz için tüm sipariş bilgilerini içeren bir mesaj alacaksınız. Bu şekilde, WhatsApp Business, yapabileceğiniz bir elektronik ticaret görevi görür. ürünlerinizi fazla ödemeden satmak.

Kısacası, WhatsApp Business için kullanılan çok eksiksiz bir araçtır. Şirket profilinizden müşterilerinizle iletişim kurun. Tüm işlevlerini %100 kullanmak için öncelikle WhatsApp Business’ı nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz, bunu bir sonraki bölümde öğreneceğiz.

Daha fazla bilgi: 2021’de iş kurmak veya işletmek için en iyi 7 uygulama

WhatsApp Business nasıl kullanılır?

Ana WhatsApp uygulaması gibi, Business’ın da birkaç dakikalık kullanımdan sonra ustalaşacağınız çok basit bir işlemi var. Ardından, uygulamayı indirmek için izlemeniz gereken prosedürü açıklıyoruz, işletme profilinizi kaydedin ve hesabı oluşturun müşterilerle sohbet etmeye başlamak için.

WhatsApp Business uygulamasını indirin

Açıkçası, WhatsApp Business’ı kullanmak için yapmanız gereken ilk şey, uygulamalarını cep telefonunuza indirin. Play Store’dan kolayca indirip yükleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Bu arada, kullanıcıların şirketlerle iletişim kurmak için bu sürümü indirmeleri gerekmez.

Şirket profilinizi oluşturun ve bilgileri ekleyin

Profil kaydını başlatmak için cep telefonunuzda Whatsapp Business’ı açın. yapman gereken ilk şey telefon numarasını girin Daha önce de belirttiğimiz gibi, işletmenin belirli numarası olması önerilir.

Bir sonraki adım, bir işletmeniz için kategori: otel, giyim ve aksesuar, güzellik, kozmetik ve kişisel bakım… Yukarıdaki arama motorunu kullanarak şirketinizle ilgili en uygun terimi girin ve aramayı hızlandırın.

Ardından, en önemli profil bilgilerini eklemenin zamanı geldi, çünkü bunları belirtmeniz gerekecek. işletmenin adı, adresi ve kısa bir açıklama girin aynı. Ayrıca, örneğin şirket logosu gibi bir profil resmi de ayarlayabilirsiniz. Bu adımın sonunda şirket profilinizin konfigürasyonunu tamamlamış olacaksınız.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Elinizdeki araçlardan yararlanın

Profil oluşturulduktan sonra, müşterilerinizle iletişimi geliştirmek için WhatsApp Business’ın hizmetinize sunduğu tüm araçları keşfetmenin zamanı geldi. Yapılandırmak için “Şirket araçları” bölümüne girebilirsiniz. bir uzakta mesajı, bir karşılama mesajı, hızlı cevaplarsohbetleri düzenlemek ve tabii ki şirket profilini yeni bilgilerle değiştirmek için etiketler.

Andro4all’daki galeriye göz atın

müşterilerle konuş

Artık WhatsApp Business aracılığıyla şirketinizin müşterileriyle sohbet etmek için her şeye sahipsiniz. Bu nedenle yapmanız gereken tek şey işletmenin telefon numarasını yaymaktır. kullanıcılar sizinle iletişim kurabilir.

Satın alma işlemlerine izin vermek için kataloğu ekleyin (isteğe bağlı)

Son olarak, ürünlerinizi WhatsApp Business üzerinden satmak istiyorsanız, bunu mümkün kılmak için bir dizi adım atmalısınız. içine gir Şirket Araçları > Katalog ve parçası olacak ürünleri birer birer ekleyin. “Öğe ekle” düğmesi. Resim ekleyebilir, adlarını girebilir ve isteğe bağlı olarak fiyatlarını belirtebilirsiniz.

Sattığınız ürünler çoksa bu sıkıcı bir süreç haline gelebilir. Ancak unutmayın ki tüm iş buna değerplatform kullanıcılarının yapabilmesi için anahtar olduğu için sattığınız ürünleri bilin ve bunlarla ilgili tüm bilgiler, yani işletmenizde satın almaları teşvik eder.

Andro4all’daki galeriye göz atın

WhatsApp Business uygulamasını nasıl güncel tutabilirsiniz?

Şimdiye kadar dikkatli davrandıysanız, WhatsApp Business’ın işinize nasıl yardımcı olabileceğine dair her şeyi, hatta neredeyse her şeyi zaten bildiğinizi söyleyebiliriz. Geriye uygulamanın nasıl güncel tutulacağını bilmek kalıyor. her zaman en son yenilikleri uygula WhatsApp tarafından hem işlevsellik hem de güvenlik açısından.

Bunlar, izlemeniz gereken adımlar WhatsApp Business’ın en son sürümünü indirin ve her zaman güncel tutun:

  1. Cep telefonunuzdan Google Play Store’a girin.

  2. Sol taraftaki menüyü kaydırın ve tıklayın “Uygulamalarım ve oyunlarım”.

  3. WhatsApp Business’ı arayın ve düğmeye tıklayın “Güncellemek için” bu sağınızda görünecektir. Bu şekilde mevcut en son sürümünü indirmiş olacaksınız.

  4. Play Store’da WhatsApp Business’ın ana sayfasına girin ve üç nokta düğmesi sağ üst köşeden.

  5. Seçenekler menüsünde, “Otomatik olarak güncelle” kutusunu işaretleyin Böylece gelecekteki uygulama güncellemeleri otomatik olarak indirilir ve kurulur.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Tereddüt etmeyin, eğer bir işiniz varsa, WhatsApp Business kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir. müşterilerinizle iletişim kurun ve onları bilgilendirin katalogdaki değişiklikler, çalışma saatleri ve genel olarak şirketle ilgili herhangi bir haber hakkında.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

WhatsApp Business: nedir, nasıl kullanılır ve en son sürümün nasıl indirileceği girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…