WhatsApp, bir videoyu göndermeden önce sesini kapatabileceğiniz bir seçenek geliştiriyor

Çoğu zaman, paylaşmak istediğimiz komik bir video görürüz ancak sesin o kısmı rahatsız edici olabilir ve onu arkadaşlarımıza göndermemizi engeller.

Aynı durum Instagram’da da olabilir, şu farkla ki, bir hikaye veya gönderi paylaşmak istediğimizde, platform videodan sesi çıkarmamıza izin veriyor, böylece asıl dikkat görsel üzerinde oluyor.

Ancak WhatsApp zaten gruplar halinde paylaşılan videolarda bu işleve izin verebilecek bir mekanizma üzerinde çalışıyor.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Ses içermeyen videolar

Telegram’da olduğu gibi, WhatsApp kullanıcısı ses seçeneğini devre dışı bırakarak videolarını gönderebilecek, Facebook’a ait WABetaInfo uygulamasının haberlerini filtrelemeye adanmış web sitesini ortaya koyuyor.

Özel portala göre, yeni özellik Android cihazlar için 2.21.3.13 beta sürümüyle kullanılabilir.

Naber

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Not: Şu anda yalnızca deneme programına kayıtlı kullanıcılar yararlanabilir.

İşlem, videonun süresini kesebilmeniz anlamında Telegram’ınkine benzer ve düzenleme seçeneklerinin altında, dokunduğunuzda videoyu kapatmanıza izin veren bir borazan görebilirsiniz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…