WhatsApp, 15 Mayıs’ta gizlilik politikasını değiştirecek ve bunu açıklamak için sohbetlerde bir banner gösterecek.

Geçen Ocak ayında WhatsApp’ın elinde büyük bir tartışma çıktı. Hizmet, gizlilik politikasındaki değişiklikleri duyurdu ve söz konusu güncellemeyi kullanım koşullarında ilerlettiğine dair yeni bir bildirim gösterdi. Avrupa’da, GDPR veri koruma düzenlemeleri nedeniyle, bu değişiklikler bizi etkilemeyecek Şu an için, söz konusu düzenleme WhatsApp’ın Facebook ile daha fazla kullanıcı verisi paylaşmasını engellediğinden.

Ancak, şirket önceden uyarıldığı gibi kullanım koşullarını güncelleyecektir bu konudaki ‘dezenformasyonu’ netleştirmek için şartlarını erteledikten sonra, 15 Mayıs ve Uygulamanın kendisinden yapmak istedikleri değişiklikleri açıklama.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0a/6f/03/600860b03bef0715b6/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/73/d8/92/600861fc4bd22f6d8f/orijinal/que-pasa-now-con-whatsapp-asi-es-su-nueva-politica-de-privacidad-miniatura.jpeg» }

Gizlilik politikası hakkında WhatsApp hakkında daha fazla bildirim

Naber

Kullanıcılar bu değişikliklere yanıt olarak alternatifler ararken, Signal ve Telegram gibi uygulamaların birkaç indirme zirvesine sahip olduğu WhatsApp’ın gizlilik politikasının neden olduğu kargaşaydı. WhatsApp, bu yeni gizlilik politikalarının güncellemesini ertelediuygulamayı yeni kullanım koşullarıyla güncellemek için planlanan tarih olan 15 Mayıs’ta tekrar deneyecek olsalar da.

Önümüzdeki haftalarda, WhatsApp’ta insanların kendi hızlarında okuyabilecekleri daha fazla bilgi içeren bir afiş görüntüleyeceğiz. Duyduğumuz endişeleri gidermeye çalışmak için daha fazla bilgi de ekledik. Son olarak, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için insanlara bu güncellemeleri incelemelerini ve kabul etmelerini hatırlatmaya başlayacağız.

Yeni WhatsApp politikası: Yeni gizlilik koşullarında ne gibi değişiklikler ve kimleri etkiliyor?

WhatsApp’ın yeni planı uygulamanın kendisinden net şüpheler, hangi değişikliklerin geldiğini daha görsel bir şekilde açıklamaya çalışıyor. O olacak konuşma listesinin en üstündeki bir başlık aracılığıyla, sizi hizmet web sitesine götürecektir. Bu yeni politika kullanıcının şirket sohbetleriyle etkileşime girdiği mesajlar daha fazla veri paylaşırWhatsApp’ta kullanıcıdan şirketlere satış ve doğrudan ödeme uygulamak istediği için Facebook için anlamlı bir hareket.

Değişiklikler Avrupalı ​​kullanıcıları etkilemese de WhatsApp banner’ı gizlilik politikasında değişikliklere işaret etti ve bu birçok soruyu gündeme getirdi.

WhatsApp, bu değişiklikleri açıklamak için uygulamayı açarken büyük bir banner tanıttı, bu da yukarıda bahsedilen tartışmalara ve bazı kullanıcıların alternatiflere geçişine neden oldu. WhatsApp planına 15 Mart’ta devam edecek, uygulama içinde yeni açıklamalarla. Tahmin ettiğimiz gibi, değişiklikler Avrupalı ​​kullanıcıları etkilemiyor.

‘WhatsApp’ın Avrupa bölgesindeki (Birleşik Krallık dahil) veri paylaşım uygulamalarında, güncellenmiş Hizmet Koşulları ve Gizlilik Politikası’ndan kaynaklanan herhangi bir değişiklik yoktur. Herhangi bir şüpheyi ortadan kaldırmak için, Facebook’un bu verileri ürünlerini veya reklamlarını geliştirmek için kullanması için WhatsApp’ın Avrupa bölgesinden kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmadığı doğrudur.’ Naber

– Haberler WhatsApp, 15 Mayıs’ta gizlilik politikasını değiştirecek ve bunu açıklamak için sohbetlerde bir banner gösterecek. aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…