WEVC Coupé, 1.000 kg’dan daha hafif ve yaklaşık 100.000 Euro değerinde, klasik bir Porsche tarzı elektrikli otomobildir.

Elektrikli bir araba düşündüğümüzde, belki de akla gelen ilk şey çağdaş bir tasarımdır (büyük olasılıkla mavi bir şeyle), ancak Hispano Suiza’dan olanlar zaten bize bunun böyle olması gerekmediğini söylemeye başladılar, ne münasebet. Bu açıdan, şu anda azaltılmış olan retro elektrikli otomobillerin prototiplerini gösteren Watt Elektrikli Araç Şirketi’ninkiler eklendi. WEVC kupası ve klasik bir Porsche’nin klonudur.

Aslında, bu makaleye yön veren fotoğrafa ilk bakışta, en doğal şey, onun 50’li veya 60’lı yıllardan bir araba olduğunu düşünmemiz ve tam da bu on yıllar bu genç şirket için ilham kaynağı oldu. Bu retro gövdenin altında WECV Coupé, PACE platformuevden ve bu yılın başlarında sunulan, üreticilerin genel olarak elektriğe geçişi hızlandırabilmeleri için tasarlandı.

Şekil ve fiyatlarda benzer

Watt Elektrikli Araç Şirketi, bahsettiğimiz bu platformla başlayan, ağırlıklı olarak alüminyumdan oluşan ve pilleri entegre eden oldukça yeni bir İngiliz şirketidir. Bununla elde ettiklerisağlamlığını kaybetmeden nispeten hafif bir taban bu yapının ihtiyacı olduğunu söylüyorlar.

Wevc Coupe Testi 03

Elektrikli arabalar ve binlerce işten çıkarma: neden büyük motor markaları fabrikaları kapatıp daha az iş gücüne ihtiyaçları olduğunu söylüyor?

PACES, WECV Coupé’nin alt katmanıdır veya 1955’ten bir Porsche 356a’nın modern ve hafif torunu. Görünüşünün ötesinde, ağırlığının 1.000 kilogramın biraz altında olmasıyla öne çıkan bu şirketin ilk aracı.

WEVC Coupé hakkında şimdilik bildiğimiz birkaç veriye göre, her eksen arasında %50’ye yakın bir ağırlık dağılımına sahip olduğu gerçeği var. Güç 120 kw (160 CV) olup, görüldüğü gibi rekor bir değer değildir, ancak kötü de değildir ve entegredir. 40 kWh kapasiteli bir lityum pil.

Wevc Coupe Testi 02

Özerklikle ilgili olarak, yaklaşık 370 kilometre (WLTP döngüsünde homologe edilmiş) olmasını beklediklerini söylediler. Onlar da yer alacak ivme hakkında bazı (utangaç) belirtiler verdiler. 0’dan 100 kilometre / saate gitmek için yaklaşık beş saniye.

{«videoId»:»x7zohhh»,»autoplay»:true,»title»:»1997 Renault Twingo’yu ELEKTRİKLİ BİR ARABA NASIL DÖNDÜRDÜM”}

Şirket, son on aydır prototipleri test ediyor ve gelecek yıl test etmeye devam edecek. Tüm bu özelliklerin, ilk araçlarının ne olacağının üretim modellerine ulaşacağını umuyorlar. Watt Electric Vehicle Company’nin kurucusu ve sahibi Neil Yates’e göre, niyeti “çok güçlü, yüksek ivmeli ancak ağır elektrikli süper arabalara yönelik mevcut eğilimin zıt ucunda” olmaktır.

Wevc Coupe Testi 04

Tabii ki, yaklaşımdaki farklılıklar, örneğin Aspark Owl’dan veya hatta Audi e-tron GT gibi daha genel (deyim yerindeyse) birinden çok farklıdır. Ama çok uzak olmayan şey fiyat, çünkü WECV 81.250 pound olacak, yaklaşık 94.850 euro.

– Haberler WEVC Coupé, 1.000 kg’dan daha hafif ve yaklaşık 100.000 Euro değerinde, klasik bir Porsche tarzı elektrikli otomobildir. aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…