Web sitenizi korumak için temel ipuçları

İnternette kullandığımız herhangi bir hizmet veya cihaz yeterince korunmalıdır. Acı çekebileceğimiz ve düzgün işleyişini tehlikeye atabilecek birçok saldırı var. Bu yazıda bazı temel ipuçları vereceğiz. bir web sayfasını korumak. Bu sayede ziyaretçilere sadece daha iyi bir hizmet, daha iyi bir imaj sunmakla kalmayacak, aynı zamanda arama motorlarının performansını da etkileyen sorunlardan kaçınmış olacağız.

Bir web sitesini güvende tutmak için temel ipuçları

bir güvenli web sitesi, doğru çalışması herhangi bir kurum veya şirket için çok önemlidir. Ayrıca özel kullanıcılarsak ve bilgilendirmek, veri alışverişi yapmak veya her türlü ürünü sunmak için bir site oluşturduysak.

Ne yazık ki, bilgisayar korsanları da gözlerini web sayfalarına dikti. Kontrolü ele geçirmek ve böylece ziyaretçileri etkilemek için kötü amaçlı kod enjekte edebilirler. Güvenliği sağlamak için akılda tutulması gereken bazı ilginç ipuçları vardır. Ana olanlardan bazılarını görelim.

İçerik yöneticisini ve eklentileri güncelleyin

Tabii ki, ana ipuçlarından biri her zaman tutmaktır. güncellenmiş içerik yöneticisi ve yüklediğimiz tüm eklentiler. Bu şekilde siber suçlular tarafından istismar edilebilecek olası güvenlik açıklarını düzeltebiliriz.

Bu, WordPress güvenliğini korumak için ana önerilerden biridir. Orada faydalı olabilecek birçok eklenti bulabiliriz, ancak bunların doğru bir şekilde güncellenmesi çok önemlidir.

Çok fazla eklenti kurmayın

WordPress gibi içerik yöneticilerinde bir birçok eklenti mevcut. Birçoğu bir web sitesinin çalışması için çok yararlı olabilir. Hatta ziyaretçilere ek hizmetler de sunabiliriz.

Sorun şu ki, kurduğumuz her eklenti siteyi yavaşlatabilir, ayrıca üçüncü şahıslar tarafından kullanılabilecek bir tür güvenlik açığı olması durumunda bir güvenlik sorunu teşkil edebilir.

Güçlü parolalar kullanın ve bunları düzenli olarak değiştirin

Şüphesiz, önemli bir tavsiye, kullanmaktır. şifreler güçlü ve karmaşık olanlardır. Yönetici kullanıcıyı ve diğerlerini korumalıyız. Bu şifrenin belirli aralıklarla değiştirilmesi, benzersiz olması ve harf (büyük ve küçük harf), sembol ve rakamlardan oluşması da uygundur.

SSL sertifikası kullan

Bunun bugün bir temel olduğu söylenebilir. Sayfamızın olması önemlidir. ssl sertifikası. Birçok tarayıcı, şifrelenmemiş bir HTTP sitesine girdiğimizde bir uyarı mesajı verir ve bu, ziyaretçilerin sitemizden ayrılmasına neden olabilir.

Bir yandan ziyaretçilere iyi, güvenli ve şifreli bir hizmet sunmak çok önemlidir. Ancak arama motorlarının bir SSL sertifikasına sahip olmasına olumlu bir şekilde değer vereceğini de unutmamalıyız.

Web sitesi yedekleri oluşturun

son bir tavsiye yedekler oluştur web sitesinin düzenli olarak Bu sayede, sitemiz için ciddi bir sorun teşkil eden bir siber saldırıya uğramanız durumunda bilgi kaybının önüne geçebiliriz.

Tabii ki, bu yedek kopyaları doğru şekilde, gizliliği her zaman koruyarak yapmalıyız. Bunu otomatik olarak programlayabilir ve böylece web sitemizde başka bir rutine dönüştürebiliriz.

Web sitenizi korumak için temel ipuçları makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…