Web sitelerini tam ekran görüntüleyerek Firefox’ta bu şekilde daha iyi gezinebilirsiniz.

Zamanla, web tarayıcılarının kullanışlılığı ve kullanımı, büyük ölçüde İnternet’in yaygın kullanımı nedeniyle gelişmeyi ve büyümeyi durdurmadı. Mozilla, Google veya tekliflerinin önemine ilişkin programlar microsoft, diğerleri arasında. Aslında çoğumuz PC ile günlük olarak gezinmek için Firefox, Chrome veya Edge kullanıyoruz.

Bu noktada en yaygın ve kullanılan internet tarayıcılarını duymaya alıştığımızdan daha fazla olduğumuzu söyleyebilirim. Bahsedilenler gibi bazılarını dünya çapında çok yaygın buluyoruz. Mozilla FirefoxGoogle Chrome, Opera, Edge Chromium, Brave, vb. Aslında çok daha fazlası var, bu yüzden bu rekabetçi pazarda seçilecek ve kurulacak çok daha fazlası olduğu söylenebilir. İnternet şu anda bize bu web tarayıcı sektörüyle ilgili olarak çok çeşitli olanaklar sunuyor.

Bunun nedeni basittir, çünkü bunlar yıllar içinde en çok kullanılan programlardan biri olan yaygın olarak kullanılan programlar haline gelmektedir. Bu, örneğin hem masaüstü bilgisayarlara hem de cep telefonlarına genişletilebilecek bir şey. Ek olarak, artan önemi nedeniyle, kullanıcılar geliştiricilerinden giderek daha fazlasını talep etmektedir. Aslında çoğu artık hızlı ve güzel programlara sahip olmaktan memnun değil, onların çok işlevsel olmasını istiyor.

Tarayıcıların bazı harika özellikleri

Bu programların işlevselliğinin zamanla önemli ölçüde arttığı söylenebilir. Bu, örneğin, bize yerel olarak sundukları tüm özellikleri veya uygulanan güvenlik sistemlerini etkileyen bir şeydir. Ayrıca, bu tür her program firefoxkenar veya Krombize geliştiricilerinin kullanıcıları rekabetten çekmek için sunduğu bir dizi ek seçenek sunuyor.

Bugün burada günlük olarak kullandığımızı söyleyebileceğiniz eşyalar parmaklarımızın ucunda. Özellikle, yer imlerinin, sekmelerin, geçmişin, gezinme çubuğunun veya dosyaya kaydettiğimiz tüm verilerin öneminin işlevlerine atıfta bulunuyoruz. programı. Aynı satırlarda, yukarıda bahsedilen Firefox gibi bu türde en çok kullanılan tekliflerden birine odaklanmak istiyoruz. Spesifik olarak, yapacağımız şey, programı çok daha iyi göstermektir. web siteleri ziyaret ettiğimiz

Bunun için size göstereceğimiz gibi sadece tam ekran modunda gezinmemiz gerekiyor. Ve normalde, en azından varsayılan olarak, İnternette dolaşırken, çok sayıda ek öğeyi görüyoruz. Burada programın parçası olan menülere ve araç çubuklarına atıfta bulunuyoruz. Aynı zamanda açtığımız farklı sekmeleri görüyoruz, işletim sistemivb.

Firefox tam ekranda nasıl gezinilir

Ancak aklımızda tutmamız gereken bir şey de, hem burada bahsettiğimiz Firefox’un hem de çoğu tarayıcının bunları tam ekran olarak kullanmamıza izin vermesidir. Bu, özellikle belirli bir tür ziyaret ederken bazıları için çok yararlı olabilir. web siteleri. Aynı zamanda onları ekranda daha iyi görmenin yanı sıra her türlü ek dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmayı başardık.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu, bir kere alıştığımızda çok faydasını görebileceğimiz bir şey. Bu şekilde ekranda en büyük web sitelerini göreceğiz ve elimizde daha fazla içerik olacak. Pekala, her şeyden önce size şunu söyleyeceğiz: Mozilla Firefox, bunu başarmak için size söylediğimiz birkaç olasılığımız var. Öncelikle bunun yazılım menüsünden yapabileceğimiz bir şey olduğunu söyleyeceğiz.

firefox menü düğmesi

Ana tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde bulunan butondan erişiyoruz. Bu, üç yatay çizgi ile temsil edilir, bu yüzden sadece açmak için üzerine tıklamamız yeterlidir. program menüsü. Aynısını ekranda gördüğümüzde, aslında Zoom olan Size adlı seçeneğin yanında iki ok gördüğümüzü göreceğiz.

firefox tam ekran

Peki, içinde bulunduğumuz web’i tam ekran görebilmek için yorum yaptığımız bu butona tıklamamız yeterli.

Web sitelerini tam ekranda görüntülemek için klavye kısayolu

Aynı zamanda bahsettiğimiz işlemi hızlandırmak için klavye kısayolu kullanma imkanımız da var. Bunun aslında yapmamıza izin verdiği şey, Firefox’taki web sitelerinin görüntüleme modunu çok daha hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmek. Yani, sadece tıklayın F11 tuşu tam ekran modunu etkinleştirmek için

Bu görüntüleme modunu devre dışı bırakmak için menüden veya kısayoldan yaptığımızı söylemek için tekrar F11’e basmamız gerekiyor. Bu, yer imlerine veya araç çubuğuna erişebilmek için bizi normal normal görünüme döndürecektir. pencere araçları.

Firefox’u her zaman tam ekranda nasıl görebilirim?

Ancak, tarayıcının herhangi bir tuş kullanmak zorunda kalmadan her zaman tam ekran görüntülenmesi söz konusu olabilir. Bunun mümkün olması için programa bir uzantı yüklememiz gerektiğini bilmelisiniz, çünkü bunu yerel olarak yapamayız. O zaman yapmamız gereken tek şey, Firefox için Tam Ekran adlı eklentiyi indirmek için aşağıda bıraktığımız bağlantıya gitmek.

Bu nedenle, indirildikten sonra eklenti bu nedenle, programı bir sonraki açışımızda otomatik olarak yapacak şekilde yüklüyoruz. Tam ekran.

tam ekran sz

Bu nedenle, bizi en çok ilgilendiren seçeneği seçiyoruz, elde ettiğimiz şey, bu Mozilla programından ziyaret ettiğimiz web sitelerinin bizim için çok yararlı olabilecek daha eksiksiz bir görselleştirmesine sahip olmak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…