Web kameranızı kim kullanıyor? Windows 10 yakında sizi bu konuda uyaracak

Kullanımı web kamerası Pandemi nedeniyle tavan yaptı, inkar edemeyiz. Uzaktan çalışma ve görüntülü aramalar, monitörlerin üzerinde bir web kamerası bulmayı giderek daha yaygın hale getirdi. Ve bu, tüm dizüstü bilgisayarların kameralarının ekranda olduğunu hesaba katmadan. Güvenlik açısından, bir bilgisayar korsanının veya kötü amaçlı bir uygulamanın kamerayı etkinleştirmesini ve bizi gözetlemek için kullanmasını önlemek için her zaman kameranın üzerini kapatmanız önerilir. Ve şimdi, bize yardım etmek için gizliliğimizi korumakWindows 10 ayrıca PC kamerasını kimin kullanıp kullanmadığını bilmemize yardımcı olacaktır.

Windows 10’da zaten bazı uygulamaların bilgisayarın belirli işlevlerini kullandığını gösteren birkaç simge vardır. Örneğin, uygulamalar konumumuza erişmeye çalıştığında yuvarlak bir gizlilik simgesi ve bir uygulama söylediklerimizi dinlerken bir mikrofon görebiliriz. Ve yakında, tehlikede olmak istemiyorsak, sistem tepsisinde aşağıdaki simgenin görünmediğini izlememiz gerekecek.

Web kamerası simgesi yakında Windows 10’a geliyor

Şu anda, bu yeni simge şu anda test aşamasındadır. Windows 10X, yakın zamanda Windows 10’un masaüstü sürümüne de ulaşması beklense de herhangi bir uygulama PC’ye bağladığımız web kamerasını kullanmaya başladığında bu simge karşınıza çıkacaktır. Ve fareyi üzerine getirirsek, kolayca bilebiliriz. kamerayı kullanan uygulama nedir. Örneğin, bizi PC kamerasından izleyenin Skype, Microsoft Teams veya başka bir program olup olmadığını bileceğiz.

Web kamerası simgesi W10

Bu bir bildirim simgesinden başka bir şey değildir. Hiçbir şey yapmamıza izin vermeyecek. Bir uygulamanın olduğunu tespit edersek web kameramıza izinsiz erişim, yapmamız gereken bir an önce kamerayı bilgisayardan ayırıp nedenini araştırmaya başlamak. Bu uygulamanın web kamerasına erişimini engellemek için uygulamaların izinlerini de gözden geçirebiliriz.

Ama sonuçta, en önemli şey sadece kimsenin kamerayı izinsiz kullanmadığından emin olmak değil, aynı zamanda merceği fiziksel olarak kapatmaktır, çünkü emin olmamızın tek yolu bu.

Sun Valley için bir yenilik daha

Şu anda bu özelliğin işletim sistemine ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Meet Now’da olduğu gibi, normal bir toplu yama yoluyla gelmiş olabilir. Ancak en güvenlisi, 21H1’in fiilen bittiği göz önüne alındığında, bu yeni uyarı simgesinin 21H2 için tüm kullanıcılara ulaşacak olmasıdır. Güneş Vadisi.

Sun Valley, Windows 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana görülen en büyük güncelleme olacak. Tüm işletim sistemine ve tüm uygulamalara harika haberler ve harika estetik değişiklikler getirecek bir güncelleme. Her şeyi değiştirecek Windows 10 sürümü.

Her şey yolunda giderse, bu güncellemenin yazdan sonra, Ekim ve Kasım ayları arasında gelmesi gerekir. Ama şu anda bilmek için erken, beklemek zorundayız.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…