Web için Microsoft xCloud gelmek üzere: hizmetin görüntüleri, bahar lansmanından önce ortaya çıkıyor

Ekim 2020’de Microsoft’un video oyunu akış hizmetinin bir web sürümünü hazırladığını öğrendik. Project xCloud, güçlü bir konsola sahip olmadan video oyunları oynamanıza olanak tanır ve hemen hemen her cep telefonu, bilgisayar veya akıllı TV ile. Bununla birlikte, bunun için bir uygulama veya bunun başarısız olması durumunda bir web sürümü gerekir. Web sürümü hemen köşede.

The Verge’in öğrendiği gibi, Microsoft’un xCloud’u tarayıcılarda zaten test ediliyor Herkese açık beta şeklinde kısa sürede kullanıcılara ulaşmak. Microsoft, xCloud’un bu yılın ilkbaharında tarayıcılara geleceğine söz verdi, bu nedenle önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürüldüğünü görmek garip olmayacaktı.

ekran görüntüsü

Ekran görüntülerinde gördüğümüz gibi, Microsoft xCloud’un web versiyonu oyun önerileri veya bir oyuna devam etme seçeneği içeren bir açılış ekranı görüntüler zaten oynandı. Mevcut video oyunları kataloğu, Xox Game Pass Ultimate video oyunu kataloğudur.

Project xCloud, ilk izlenimler: Şu anda hala bir vaat olan Xbox akış taahhüdünü test ettik

Şu anda xCloud’un web sürümündeki sınırlardan biri, kullanılabilecek tarayıcıdır. Görünüşe göre Chromium tabanlı tarayıcılarla uyumlu Microsoft Edge veya Google Chrome gibi. Bu nedenle, örneğin şu anda Apple’ın Safari’sinde kullanılamaz.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2d/47/52/5fa3c7e43bef078c5c/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/09/f9/62/5fa3c7a14bd22f97c4/original/mini-series-x.jpeg»}

Apple kullanıcıları için tasarlanmış bir sürüm

Web sürümü aracılığıyla hizmet iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından da kullanılabilir, Apple bu tür uygulamaların yüklenmesine izin vermez. Bu strateji, Google’ın Stadia ve Amazon ile Luna ile de izlediği stratejidir.

ekran görüntüsü 1 Tarayıcıda Microsoft xCloud. TheVerge aracılığıyla.

Apple’ın bu tür hizmetlerle ilgili konumu, kullanıcıların cihazda indirdiği ve oynattığı içeriği kontrol edememesidir. Yani içeriğin uygun olup olmadığını App Store’dan oyunmuş gibi kontrol edemezsiniz. Önerisi, hem Microsoft’un hem de Google’ın veya diğer şirketlerin bu oyunları App Store’a ayrı olarak göndermesidir. Ancak yasayı yaptı tuzağı yaptı. Bu hizmetler büyük kaynak tüketimi gerektirmediğinden, Apple’ın artık kontrolünün olmadığı bir tarayıcı üzerinden erişilebilir.

üzerinden | Sınır

– Haberler Web için Microsoft xCloud gelmek üzere: hizmetin görüntüleri, bahar lansmanından önce ortaya çıkıyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…