Volkswagen, ID Buzz’ı gerçeğe dönüştürecek, ikonik mikrobüsünün elektrikli versiyonu 2023’te satışa çıkacak

2017’de ilk kez gördük Volkswagen’den ID Buzz konsepti. Fikir, onlarca yıl önce çok popüler olan efsanevi mikrobüsünü yeni bir versiyonda elektriklendirmekti. Dört yıl önce sadece bir konsept olmasına rağmen, şimdi gerçek olacak gibi görünüyor. İki yıl içinde yollara çıkacağız.

Bir Volkswagen yöneticisi, Car and Driver ile yaptığı röportajda, ID Buzz hakkında önceki bazı söylentileri doğruladı. Alman grubu bunu üretmeye karar verdi ve 2023’te satışa çıkaracak (en azından ABD’de). Hem yolcu versiyonu hem de ticari versiyonun Avrupa’ya gelmesi bekleniyor.

{«videoId»:»x808z1p»,»autoplay»:true,»title»:»Otobüs Geri Döndü»}

Bu Volkswagen aracının sahip olacağı özellikler ve performans hakkında çok fazla detay yok. Ancak temel modelinde 200 beygir gücünde arkadan çekişli olması bekleniyor. Ek olarak, daha sonra bağımsız bir sürüm olacak daha yüksek düzeyde özerklik sağlayan sensörler ve yazılımlarla dolu mikrobüs.

IDBuzz

ID Buzz’ın amacı, 50’lerden 80’lere kadar çok popüler olan mikrobüse saygı gösterin, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde. Bu nedenle 2017 konseptinde gördüğümüz gibi hemen hemen tüm genel hatlarıyla özgün tasarımı koruyacak gibi görünüyor.Gelirken eski versiyonları elektrikli hale getirenler de var.

Volkswagen ID.3'ü test ettik: Golf kadar popüler olmayı hedefleyen elektrikli otomobili çoktan kullandık.

Volkswagen ID hattı

volkswagen onu güçlendirdi elektrikli araba kataloğu son yıllarda kimlik hattınız aracılığıyla. Bu yeni hat sayesinde Alman üretici, aralarında bir bağlantı görevi gören ortak bir elektrikli platform ile şekil ve güç bakımından farklı araçlar önerdi. Şu anda konsept aşamasını geçen ve satılık olanlar sadece ID 3 ve kompakt SUV ID 4’tür. ID 5 de teoride yakında gelecek.

ID Buzz dışında, markanın sergilediği diğer konsept modeller Onlar devasa ID Roomzz SUV ve hatta ID Buggy adlı bir araba bile. Daha önce bahsedilen tüm bu araçlar, Volkswagen, MEB’in modüler platformu altında çalışıyor.

üzerinden | araba ve sürücü

– Haberler Volkswagen, ID Buzz’ı gerçeğe dönüştürecek, ikonik mikrobüsünün elektrikli versiyonu 2023’te satışa çıkacak aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…