VLC, efsanevi oynatıcının bir web sürümünü, yeni bir kullanıcı arayüzünü ve hatta IMDB’ye bir alternatif hazırlıyor

Zaten klasik olan açık kaynaklı multimedya oynatıcı VLC lansmanından bu yana yirmi yıl geçti. Bu yirmi yılda sürüm 4.0’a bile ulaşamadı (sürüm 3.0, 2018’de geldi), ancak projeden sorumlu olanlara göre bu yıl bunu yapacak. Diziler ve filmler için bir web oynatıcı veya IMDB tarzı bir veritabanı oluşturmak gibi yeni sürümü piyasaya sürmenin dışında daha fazla plan var.

Yıllar boyunca VLC, 3,5 milyardan fazla küresel indirme topladı. nedeniyle pratik olarak önemli bir oyuncu haline geldi. multimedya dosyaları için harika kodlama yetenekleri ve desteği.

VLC Masaüstü Penceresi

Orta vadede VLC planları

VideoLAN kuruluşundan Protokol’e kadar anlattıkları gibi, önümüzdeki aylar ve yirminci yıl dönümü vesilesiyle büyük planları var. Bunlardan ilki ve belki de kullanıcılar üzerinde en fazla yankı uyandıran VLC 4.0 çok yakında. Bu yeni sürüm “biraz daha modern” bir arayüz getiriyor ve bu 2021’de platformlara ulaşması bekleniyor.

VLC: Multimedya oynatıcıdan en iyi şekilde yararlanmak için 17 numara (ve bazı ekstralar)

Öte yandan bir içerik toplama sorunumuz var. VLC yerel içeriği oynatır, ancak dosyanın oynatılacağı yerden bir URL verirsek akış içeriğini de oynatabilir, örneğin çevrimiçi TV izlememize veya YouTube’dan video indirmemize izin verir. Artık planları var kütüphaneleri ve kataloğu doğrudan oynatıcıya entegre edin. Bir tür PLEX veya Kodi. Bunun için diğer kaynaklardan bir katalog içe aktarmaya izin veren ve doğrudan VLC’de oynatılabilen üçüncü taraf uzantıları düşündüklerini söylüyorlar.

Kataloglarla devam ederken, VLC a Protocol sorumlularından biri, katalogların bir tür film veritabanı hazırlamak. Project Moviepedia olarak adlandırılan bu, kullanıcıların içeriği düzenlediği daha Wikipedia tarzı bir yaklaşıma sahip bir IMDB veya Letterboxd alternatifi olacaktır.

vlc

Son olarak ve belki de en ilginç duyuru, bir VLC web oynatıcısı. Şu anda oynatıcı, kullanmak ve içerik oynatmak için herhangi bir uygulama olarak yerel olarak yüklenmelidir. VLC’yi web sayfalarında çalıştırmak için Webassembly ve JavaScript ile çalışan bir sürüm üzerinde çalıştıklarını söylüyorlar. VLC’nin multimedya formatlarıyla olan büyük uyumluluğu dikkate alındığında, bu uyumlulukların doğrudan tarayıcıya entegre edilmesi kesinlikle ilginç olacaktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/75/9d/c2/5f60907d4bd22fa87c/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/42/1f/32/5f6090d44bd22fa87e/orijinal/miniatura-plex.jpeg»}

Şimdilik nasıl geliştiklerini görmek için beklememiz gerekecek. önümüzdeki aylar ve hangi özellikler ve haberler geliyor. VLC, son yıllarda İnternet’in ve dijital dünyanın bir parçası haline geldi, bu nedenle herhangi bir küçük değişiklik göründüğünden çok daha büyük bir etkiye sahip.

üzerinden | Protokol

– Haberler VLC, efsanevi oynatıcının bir web sürümünü, yeni bir kullanıcı arayüzünü ve hatta IMDB’ye bir alternatif hazırlıyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…