VLC 4.0’ı şimdi indirin ve yeni tasarımını herkesten önce deneyin

Bilgisayarınız için en iyi medya oynatıcıyı aradıysanız, şüphesiz VLC’yi yüklediniz. Bu multimedya oynatıcı yıllardır bizimle birlikte ve en büyük avantajı, açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra, codec paketleri yüklemeye gerek kalmadan herhangi bir dosya biçimini sorunsuz bir şekilde oynatabilmesidir. doğrudur vlc arayüzü Programın başlangıcından beri neredeyse aynı olduğu için biraz modası geçmiş oluyor. Ancak bu durum çok yakında değişecek.

VLC’nin, Windows 10 için farklı, daha modern bir arayüze sahip oynatıcının bir UWP sürümüne sahip olduğu doğrudur. Ancak arayüzdeki asıl değişiklik bu oynatıcının 4.0 sürümü ile gelecek. Bu değişiklik, oynatıcının tüm kullanıcılarına, hem Windows hem de Linux ve macOS’a ulaşacaktır. şimdilik, yeni sürüm 4.0 Bir çıkış tarihi yok ancak Nightly sürümleri sayesinde bu yeni özellikleri kararlı sürüme ulaşmadan önce kendimiz test edebiliyoruz.

Bu yeni VLC arayüzü

Programı açtığımız andan itibaren büyük arayüz değişikliği. Tipik siyah ekranı koni ile görmek yerine artık çok daha pratik ve kullanışlı bir arayüz görebiliyoruz.

VLC 4.0 - Yeni arayüz 1

Ana pencereden bilgisayara kaydettiğimiz tüm içeriğe erişebileceğiz. olabilmek VLC’ye belirli klasörler ekleyinveya buradan akış içeriğine erişmek için ağ sürücüleri ekleyin. Ayrıca en üstte, PC’deki müziğe erişmemize, diğer kaynaklardan yararlanmamıza veya yeni hizmetler keşfetmemize izin verecek birkaç farklı bölüm göreceğiz.

Programın arayüzünde bulabileceğimiz harika değişikliklerden bir diğeri de oynatma listesinde. Şimdiye kadar, programın oynatma listesi tüm pencereyi kaplıyordu ve kullanımı oldukça sıkıcıydı. Şimdi, son olarak, çok daha kullanışlı olan yanda bir açılır liste olacak.

VLC 4.0 - Yeni arayüz 6

Ancak, bu arayüz değişikliğini en çok takdir edeceğimiz yer, herhangi bir videoyu oynatırken olacaktır. Burada, videonun artık tüm pencereyi kapladığını ve tüm öğelerinin üzerine bindirildiğini görebiliriz. Örneğin, videoyu arka planda görmemizi sağlayan bir şeffaflık ile altta oynatma kontrollerini görebiliriz.

VLC 4.0 - Yeni arayüz 7

Ve ayrıca çalma listesi (henüz şeffaflığı olmayan) veya dili veya altyazıları değiştirmek için eksileri gibi farklı unsurları.

Şüphesiz, bu multimedya oynatıcıda önce ve sonra işaretleyecek yeni bir arayüz. Çok yaşa VLC 4.0.

VLC 4.0 nasıl indirilir

Bu oynatıcıyı bilgisayarımıza kurduysak, kararlı sürüme sahip olacağız, bu nedenle hala sürüm 3.0’ı kullanacağız. Sürüm 4.0 hala geliştirme aşamasındadır ve çalışmasına rağmen, kullanıcı deneyimimizi kirletebilecek ciddi hatalara sahip olabilir. Bu nedenle, yeni özellikleri ve yeni arayüzü test etmek için yalnızca bu sürümü kullanmanızı ve en iyi sonucu veren kararlı sürümü günlük kullanım için bırakmanızı öneririz.

bu VLC 4.0’ın gece sürümü bu linkten indirilebilir. Windows (normal ve taşınabilir), Linux ve macOS için indirebiliriz. Tabii ki, testlerimiz sırasında ciddi performans sorunları ve çeşitli çökmeler yaşamayı başardık. Bunu dikkate almalıyız.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…