Visa kripto para birimleri ile çalışmaya başlar: Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten USDC stabil coinini kabul eder

VizeDünyanın en büyük ödeme platformlarından birine sahip olan, kripto para ticaretine başladı. Son zamanlarda bunun farkına varıldı ve şimdi nihayet ilk adımı atarak gerçek oluyor: USDC’yi Amerika Birleşik Devletleri’nde ödeme para birimi olarak kabul etmek.

USDC, bir sabit para olarak çalışır. Bu demektir ki para birimi her zaman geleneksel bir para birimiyle aynı değere sahiptir, bu durumda ABD doları. Kripto para birimi, Ethereum aracılığıyla çalışır ve bir işlem noktası olarak arkasında Crypto.com kripto cüzdanına sahiptir.

{«videoId»:»x801dhd»,»autoplay»:true,»title»:»Bitcoin nasıl güvenli ve risksiz satın alınır»}

Şimdiye kadar USDC cinsinden ödeme yapmak istiyorsanız, önce bu tutarı USD’ye çevirmeniz gerekiyordu, bu nedenle bazen ek ücretler oluyordu. Visa değişikliği ile artık hem müşteriler hem de satıcılar doğrudan USDC’de ödeyin ve tahsil edin daha karmaşık hale gelmeden.

Visa, 35 dijital para birimi platformuyla ortaklık kurduğunu iddia ediyor USDC cüzdanlarının bağlanmasına izin vermek için şimdiye kadar. Bunlar arasında örneğin Coinbase, BlockFi veya yukarıda bahsedilen Crypto.com öne çıkıyor.

Circle Internet Financial tarafından geliştirilen USDC ile kripto para birimi şu anda Mevcut arzda 11 milyar dolar. Birkaç ay önce Visa ve Circle Internet Financial, USDC için yeni kullanım alanları bulmak için güçlerini birleştirdi. Bunlar arasında elbette USDC ile çalışacak bir Circle Visa banka kartı oluşturma projesi öne çıkıyor.

Tesla'nın CFO'lar tarafından analiz edilen bitcoin yatırımı: CFO'lara ve uzmanlara bunun iyi bir fikir olup olmadığını sorduk (ya da değil)

Büyük ödeme platformlarındaki kripto para birimleri

Gelecek vaat eden kripto para piyasasına girmek isteyen tek kişi Visa değil. büyük rakibin ana kartayrıca yakın zamanda planlarını açıkladı müşterilerin kripto para ticareti yapmasına izin ver. Visa kendini aşmış görünüyor.

Diğer taraftan PayPal’ımız var, daha yeni bir platform olmasına ve doğrudan dijital ödemeler üzerine doğmasına rağmen, katılma niyetini de açıkladı. Her halükarda, Bitcoin’de ödemelere izin vermeyi vaat eden Visa için bile hala çok iş var.

üzerinden | ReutersDaha fazla bilgi | işTel

– Haberler Visa kripto para birimleri ile çalışmaya başlar: Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten USDC stabil coinini kabul eder aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…