Virüsten koruma yazılımım neden Windows’tan düzgün şekilde kaldırılmıyor?

bu antivirüs herhangi bir Windows sistemi için gerekli programlardan biridir. Ancak aynı zamanda doğası gereği daha düşük bir seviyede çalışan ve bu nedenle Windows’ta sorunlara neden olma olasılığı daha yüksek olan programlardan biridir. Örneğin, bir virüsten koruma yazılımının Windows’u güncellerken nasıl sorunlara neden olduğunu birkaç kez gördük. Ancak birçok sorunu da bulabileceğimiz yer, her şeyden önce güvenlik paketini kaldırırken.

Genel olarak, bilgisayarımıza bir antivirüs yüklediğimizde, güvenlikle ilgili her şeye güvenmektir. Ancak, antivirüs bize sorun çıkarırsa, yanlış giderse veya yenilenmesi çok pahalıysa ve değiştirmek istersek ne olur? Her zaman yapmamız gereken ilk şey, PC’ye yüklediğimiz diğer antivirüs veya güvenlik paketlerini kaldırmaktır. Aksi takdirde, çalıştırmaya başlarken sorunlarla karşılaşmamız olasıdır. yeni antivirüs.

Ancak, bu her zaman mümkün olmuyor. Bazen, virüsten koruma yazılımını kaldırmaya çalışırken işlemin başarısız olduğunu görebiliriz. Ve ya kaldırılmaz ya da “yarıya kadar” silinir. Niye ya?

Kaspersky tam güvenlik

Bir virüs antivirüsü kontrol etti

Bir antivirüs ne kadar iyi ve pahalı olursa olsun, hatasız değildir. AV motorundaki bir hata veya Windows’taki bir hata nedeniyle bir virüsün bilgisayarımıza bulaşmayı başarabilmesi için her zaman küçük bir şans vardır. Ve eğer yaparsa, saldıracağı ilk şey antivirüs olacaktır.

En yaygın olanı şudur kötü amaçlı yazılım güvenlik yazılımı yüklemesini bozdu öyle ki, korunduğumuzu düşünmemize rağmen, gerçekte bu antivirüs PC’de hiçbir şey yapmıyor. Bu nedenle, onu kaldırmaya çalıştığımızda, bozuk veya virüs tarafından kontrol edildiğinde hata mesajları bulacağız.

Bu durumda yapmamız gereken, antivirüsün en son sürümünü manuel olarak indirip Windows Güvenli Mod’dan yüklemeyi denemektir. Başarılı olursak, kurulum onarılacak. Ve şimdi virüs onu tekrar bozmadan önce onu aynı Güvenli Moddan kaldırmamız gerekecek.

Dosyaları veya kayıt defteri girdilerini silmiş optimize ediciler kullandık

bu temizleme programlarıCCleaner veya Clean Master gibi, genellikle her şeyden daha fazla plasebo ve sorun kaynağıdır. Bu programlar sabit sürücülerimizi analiz eder ve gereksiz olduğunu düşündükleri tüm dosyaları siler. Ancak bazen gereksiz görünseler de antivirüs gibi programları gerçekten bozabilecek dosyalar bulabilirler. Aynı şey işlevleri için de geçerli kayıt defteri temizlemehem bu programlardan hem de diğer herhangi bir özel programdan.

Sihirbaz, virüsten koruma yazılımını kaldırırken bir bütünlük hatasıyla karşılaşırsa, devam edemez. Bu nedenle, virüsten koruma yazılımını silmeyi bitirmemizi engelleyecek bir hata göreceğiz.

Bu sorunun çözümü, eğer programımız temizlemeyi yapmadan önce bir yedek oluşturduysa, onu geri yüklememizdir. Aksi takdirde, en son sürümü yeniden yüklemeyi denemeli ve ardından kaldırmalıyız.

Kötü bir güncelleme antivirüsün bozulmasına neden oldu

Çok yaygın bir şey olmasa da, virüsten koruma yazılımının veya işletim sisteminin kendisinin güncellemesi sona erebilir. güvenlik yazılımı kurulumunu bozma. Bu olduğunda, antivirüs çalışmayı durdurur ve hepsinden kötüsü, onu yeniden kuramayız (çünkü teorik olarak zaten vardır) veya silemeyiz (çünkü kurulu değil). Dolayısıyla bir çıkmazda kalıyoruz.

Bu durumda, genellikle işe yarayan şey, güvenlik yazılımının tüm izlerini kaldırmak ve temizlemek için bir virüsten koruma kaldırıcı kullanmak ve ardından onu yeniden yüklemek veya bilgisayarı korumak için devreye sokmak istediğimiz diğer güvenlik çözümünü yüklemektir.

Windows’ta iznimiz yok

Yalnızca yöneticiler ekip güvenlik ayarlarında değişiklik yapabilir. Bu nedenle, eğer sahip değilsek yönetici iznive yalnızca kullanıcı iznimiz var, o zaman güvenlik yazılımını kaldıramayız.

Bu sorunu çözmenin tek yolu, güvenlik yazılımını silebilmek için yönetici izinlerine sahip bir kullanıcıyla oturum açmaktır. Ve bunu yaptıktan sonra yeni AV’yi PC’ye yükleyin.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…