Vimeo, kullanıcılarda YouTube ile asla rekabet etmeyi başaramadı, ancak yazılımı ile başarılı olmayı başardı.

Vimeo 2012’de portalını İspanyolca’ya çevirerek İspanyolca konuşulan pazara ulaştığında, herkes bu video hizmetinin YouTube’un ana rakibi olarak nasıl çalıştığını konuşuyordu. Bugüne kadar, bu fikir hala kullanıcıların kafasında. şirket bir süredir çok farklı yönlerde çalışıyor olsa da.

Temmuz 2017’de Anjali Sud markanın CEO’luğunu üstlendiğinde çalışma ekibine işlerin çok değişeceğini söyledi. Protocol’ün hatırladığı gibi, on yıldan fazla bir süre içerik akışı için bir platform olarak faaliyet gösterdikten sonra – bazen YouTube’a rakip, bazen Netflix’in teklifine daha çok benzeyen – Vimeo bir SaaS şirketi olacaktı. Veya Hizmet Olarak Yazılım.

Anjali Sud ayrıca video izleme platformları pazarının doymuş ve çok rekabetçi olduğunu açıkladı.Vimeo’nun bu kadar büyük miktarda parası yoktu. orijinal içeriğe yatırım yapmak ve dikkat çekmek için rekabet etmek için YouTube veya Facebook’ta vardı seyircilerden.

2021: özgürce uçma yılı

video

Sud’un gelişinden bugüne kadar neredeyse 4 yıl geçti ve aradan küresel bir salgın çıktı. Vimeo ve tüm ekip, bu yıl içinde Barry Diller’ın IAC’siyle yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Vimeo’yu kendi başına halka açık bir şirket yapacak.

Firma, geçişten önce 450 milyon dolarlık sermaye artırdı ve şu anda yaklaşık 5,7 milyar dolar değerinde. Vimeo’nun 200 milyondan fazla kullanıcısı var, bunların 1,5 milyonu hizmetleri için para ödüyor. Protokol rakamlarına göre, geliri son çeyrekte bir yıl öncesine göre %54 arttı.

Sud’a göre tüm bunlarla ilgili en şaşırtıcı şey, çoğu insanın hala Vimeo’nun ne yaptığı hakkında hiçbir fikrinin olmaması. «Herkes hala bizi YouTube’un bağımsız versiyonu olarak görüyor“, belirtir. “Bizi kesinlikle bir B2B SaaS şirketi Fortune 100 kuruluşları için pazarlama videoları oluşturmaya çalışan”. Şirket, yıllarını odaklanarak geçirdi. devasa yaratıcılar topluluğuna yazılım araçları satmak.

Her şey IAC tarafından planlandığı gibi giderse, bölünme, 2021’in ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Buradaki fikir, işlemin holding şirketinin hisselerinin yeniden sınıflandırılması olduğu ve bu nedenle IAC hissedarlarının orantılı miktarda Vimeo hissesi alacağıdır.

Pandemi Vimeo’da da büyük değişiklikler getirdi

video

2020 yılına damgasını vuran karantinalar ve kısıtlamalar, Zoom ve görüntülü arama aracı gibi birçok çevrimiçi şirket için bir nimetti. Daha az konuşulsa da Vimeo için de geçerliydi. Aynı CEO 2020’nin sonunda resmi blogunda pandemiden önce video talebinin her alanda arttığını gördüğümüzü açıkladı: giderek daha fazla kullanıcı video projelerinde işbirliği yapıyor, kısa videolar oluşturdular ve bunları web’de yayınladılarcanlı etkinlikler yayınladı ve içeriklerinden para kazandı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/35/5c/a2/60016deb4bd22fc845/default-standard-180.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/26/3b/e2/60016fa84bd22fc84c/original/como-descargar-videos-de-las-redes-sociales-xtk-basics-bq.jpeg»}

Ardından Mart ayında “dünyamız bir gecede değişti. Video birdenbire “güzel bir nesne” olmaktan çıkıp tüm işletmeler için önemli bir araca dönüştü. Ve beklentilerimizin ötesinde bir talep ivmesi gördük. Son 7 ayda (Kasım 2020’ye kadar) 30 milyonun üzerinde yeni üyeyi ağırladık60 milyondan fazla yeni videonun oluşturulduğunu ve yüklendiğini gördük ve milyonlarca canlı etkinliğin ilk kez dijital hale geldiğini ve önceki 3 yılın toplamından daha fazlasına güç verdiğini gördük.

Vimeo, pandemi sırasında yaşanan hızlı büyüme sayesinde bağımsız bir şirket olacak

Ayrıca, yönetim kurulu gelişmiş planlar: 150’den fazla ülkede kullanıcıları daha iyi desteklemek için küresel genişleme; modern kuruluşlar için benzersiz bir video çözümü oluşturma (örneğin, Vimeo Record video mesajlaşma aracının uzantısı ve bir dizi daha gelişmiş güvenlik özelliğinin piyasaya sürülmesi, işbirliği ve video kitaplığı); diğer haberler arasında.

Ayrıca unutulmamalıdır ki, Vimeo geçen yıl katıldı GoDaddy ile ve ayrıca Shopify ile iş ortaklığı yaptı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Vimeo, kullanıcılarda YouTube ile asla rekabet etmeyi başaramadı, ancak yazılımı ile başarılı olmayı başardı. aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…