Videomuzda QNAP QHora-301W yönlendiricinin donanım yazılımını keşfedin

Üretici QNAP kısa süre önce yeni bir profesyonel yönlendirici piyasaya sürdü, QNAP QHora-301W modeli küçük ve orta ölçekli ofislere yönelik bir cihazdır. Bu yeni yönlendiricinin en önemli özelliği, farklı ofisleri veya şirket merkezlerini IPsec VPN ile İnternet üzerinden birbirine bağlamamızı sağlayacak QNAP’ın SD-WAN teknolojisi QuWAN’ı yapılandırma olasılığıdır ve tüm bunları ayrıntılı olarak bilmeye gerek duymadan. protokol çalışır. Elimizdeki tüm aygıt yazılımı yapılandırma seçeneklerini bilmek ister misiniz?

Bu, QNAP QHora-301W yönlendiricinin üretici yazılımıdır.

RedesZone’da, üretici yazılımını her zaman bir yönlendiricinin en önemli parçalarından biri olarak görüyoruz. İyi bir bellenim çalıştığı donanım için optimize edilmelidir, hızlı ve iyi tasarlanmış bir grafik kullanıcı arayüzüne sahip olmalıdır, son olarak iyi bir bellenim düzinelerce konfigürasyon seçeneğine sahip olmalıdır, böylece acemi ve daha uzman kullanıcılar yönlendiriciyi yapılandırabilir. senin beğenin.

QNAP QHora-301W yönlendirici ürün yazılımı, gerçekten kolay bir grafik kullanıcı arayüzü ile hızlıdır ve düzinelerce yapılandırma seçeneğine sahiptir. Profesyonel alana yönelik bir yönlendirici ile karşı karşıya olduğumuzu unutmamalıyız. Bu yönlendiricinin en alakalı özelliklerinden bazıları, QNAP’ın QuWAN teknolojisi sayesinde bir SD-WAN yapılandırma olasılığıdır. Bu teknoloji, farklı QHora-301W yönlendiricilerini IPsec VPN üzerinden İnternet üzerinden birbirine bağlamamızı sağlar, bu şekilde farklı konumlar arasında Siteden Siteye VPN tünelleri kurabiliriz. VPN’lerle ilgili diğer seçenekler, farklı protokollerle üç adede kadar VPN sunucusunu yapılandırma olasılığıdır, özellikle bu yönlendirici QNAP’ın QBelt, L2TP ve ayrıca OpenVPN ile uyumludur, ancak gelişmiş yapılandırma seçeneklerimiz yoktur.

Bu yönlendiricinin diğer olanakları, WAN’ı istediğimiz gibi yapılandırabilmektir. İnternet WAN’ını yapılandırmak için üç farklı seçenek arasından seçim yapabiliriz:

  1. 1 Gigabit Ethernet bağlantı noktası
  2. Yük dengeleme ve bağlantı yük devretme özellikli 1+2 Gigabit Ethernet bağlantı noktası
  3. Ultra yüksek hızlar için 10G bağlantı noktası 1

LAN düzeyinde, yerel ağın ana VLAN’ını yapılandırabilir veya etiketli VLAN’larla bir dış hat yapılandırabilir ve bunları yönetilen bir anahtara veya VLAN’ları destekleyen bir NAS sunucusuna “geçebiliriz”. Elbette, WiFi düzeyinde, bunları bellenimde yapılandırdığımız farklı VLAN’lara atayarak toplam üç WiFi ağı oluşturabiliriz, ancak buna ek olarak, ek bir VLAN ile ilişkili ek bir misafir WiFi ağımız var. tamamen kablolu ağdan izole edilmiştir. Son olarak, bir ağ geçidi aracılığıyla diğer ağlara ulaşmak için statik yollar da yapılandırabiliriz.

Diğer çok ilginç yapılandırma seçenekleri, SPI güvenlik duvarını yapılandırma, NAT’ı ve ayrıca UPnP’yi yapılandırma olasılığıdır, buna ek olarak, Siteden Siteye IPsec ile QuWAN’a ek olarak, VPN erişimimiz olduğunu da unutmamalıyız. sunucular, QBelt, L2TP ve ayrıca OpenVPN protokolleriyle uzak. Ek olarak, bellenimin (1.4.2) en son sürümünde, uzak bir VPN sunucusuna bağlanmak için bir OpenVPN istemcisi de dahil ettiler. Elimizdeki diğer yapılandırma seçenekleri, temel seçeneklere sahip olmasına rağmen ebeveyn kontrolüdür ve hatta en son sürüme dahil edilmiş bir DDNS hizmetimiz bile vardır.

Aşağıdaki videoda bu yönlendiricinin bellenimi ile ilgili tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Ne yazık ki, videoyu kaydettikten iki gün sonra QNAP, OpenVPN istemcisini ve DDNS hizmetini içeren bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Ancak bu, QHora-301W yönlendiricinin mevcut ve gelecekteki tüm kullanıcıları için iyi bir haber, çünkü bu, QNAP’ın ürün yazılımını geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye kendini adamış olduğu anlamına geliyor, mümkün olan maksimum sayıda hizmete sahip olmak için çok önemli bir şey.

Bu profesyonel yönlendiricinin tüm ayrıntılarını ve gerçek performansını bulabileceğiniz QNAP QHora-301W yönlendiricinin tam analizimizi ziyaret etmenizi öneririz.

Videomuzdaki QNAP QHora-301W yönlendiricinin donanım yazılımını keşfedin makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…