‘Valheim’: Bu Viking aksiyon video oyununun iki hafta içinde ‘Rust’ veya ‘Apex Legends’ oyuncularının sayısını aşması gereken şey nedir?

Rakamlar etkileyici. Bazıları, yüksek nedeniyle: ilk haftasında Steam’de bir milyon oyun satıldı. İki haftalık ömrü olan Steam’de son 24 saatte eş zamanlı 367.443 oyuncu zirve yaptı, ‘Rust’, ‘Apex Legends’ gibi rakipleri geride bırakmak ve ‘PUBG’ye yaklaşmak. 2 Şubat’ta 8.000 kullanıcıdan 164.000’den fazla kullanıcıya sadece yedi gün içinde. Diğerleri şaşırtıcı derecede düşük olduğu için: Piyasadaki kısa süreye ek olarak, onu kuran Iron Gate AB ekibinde zar zor beş kişi vardı.

‘Valheim’ın daha kat etmesi gereken uzun bir yol var: Steam’deki en popüler iki oyun olan sadece ‘DOTA 2’ ve ‘CS:GO’ çok uzakta (muhtemelen 2018’de geçeceği çok fazla ‘PlayerUnknown’s Battlegrounds’ değil). önümüzdeki günler), ancak seyahat eksikliği, medyadaki tartışılmaz popülerlik testlerinden bir başkasında henüz meyve vermedi.: Valheim 119.942 pik yaptı 935.587 izleyici ile zirveye ulaşan ‘Rust’ gibi çok daha fazla takipçiye sahip diğer oyunlardan hala çok uzakta.

bir viking başarısı

Yine de, performansı ve popülaritesi bu kadar kısa bir sürede ve oyun hala Erken Erişim’deyken etkileyici (en az bir yıl boyunca orada olmasını bekliyorlar). Etkisinin sırrı, prosedürel bir dünyada eylem ve hayatta kalma mekaniklerinde olabilir. Viking ortamı, ‘Assassin’s Creed: Valhalla’ gibi daha gerçekçi yaklaşımlardan uzaklaşıyor ve saf fanteziye dalıyor, bize yakın zamanda savaşta yok edilen başka savaşçıların ve ortadan kaldırılması gereken çok sayıda yaratığın olduğu bir Araf’ı gösteriyor.

Oyun ayrıca yapılar inşa etme yeteneği ve İzleyiciyi zorlayan yüksek zorluk, bu da onu özellikle erişilebilir olmayan bir oyun haline getiriyorve bu, bir nehri geçmeye veya küçük bir uçuruma tırmanmaya çalışmak gibi görünüşte banal kararlar verir ve oyuncuyu yeni bir ölüme götürür. Silah veya ekipman olmadan oyunun başladığı en mutlak hiçlikten, kendilerini savunacakları ve beslenebilecekleri malzemelerin, nesnelerin ve yerlerin kademeli olarak inşasına kadar.

'Assassin's Creed: Valhalla', analiz: Rol yapma dokunuşlarıyla ezici bir açık dünyanın keşfi için harika Viking ortamı

Ne yazık ki, oyun yolunu kısmen kararmış görüyor. henüz düzeltemedikleri ve oyundaki ilerlemeyi tamamen ortadan kaldıran çok yıkıcı bir hata. Iron Gate CEO’su Twitter üzerinden kullanıcılara oyunlarını kaybetmemek için yedek kopyalarını almalarını ve Alt + F4 tuşlarına basarak oyundan çıkmamalarını tavsiye etti.

Diğer taraftan, Iron Gate, yeni içerik sürümleri ve iyileştirmeler için planlarını açıkladı Önümüzdeki birkaç ay boyunca oyunda. Bu hızla büyümeye devam ederse kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir başlık.

Dt9z06p4o8g61

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Valheim’: Bu Viking aksiyon video oyununun iki hafta içinde ‘Rust’ veya ‘Apex Legends’ oyuncularının sayısını aşması gereken şey nedir? aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…