Valencia, Ford, Iberdrola ve 23 şirketin ittifakı sayesinde elektrikli otomobiller için bir gigafabrika pile sahip olacak.

Valensiya Topluluğu, elektrikli otomobiller için pil üretiminde güney Avrupa’daki en büyük projelerden birinde kalmak üzere taşındı. Ford dahil 23 şirketten oluşan bir ittifak sayesinde, Valencia, 30.000 iş yaratmayı vaat eden bir gigafabrikaya ev sahipliği yapacak.

Bu, Generalitat başkanı Ximo Puig tarafından duyuruldu ve burada anlaşmanın önümüzdeki haftalarda resmiyete döküleceğini ve “uluslararası bir ölçüt” haline geleceğini açıkladı. Sonuç, yaratılışın Valensiya Piller İttifakıBaşkanlığını Power Electronics’in yaptığı ve 23 uluslararası şirketin yanı sıra üniversiteler, araştırma enstitüleri ve Valensiya hükümetinin de katıldığı bir organizasyon.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/04/21/53/602e9be13bef0779c2/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/33/1a/74/602e9bbf3bef0779ca/orijinal/alianza-baterias-valencia.jpeg»}

Elektrikli otomobille geleceğin devrim niteliğindeki pilini vaat eden pek çok kişi var: şimdiye kadar bunu başardılar ve bunu sağlıyorlar.

Güney Avrupa’daki büyük giga fabrikalarından birini başlatmak için 2.000 milyon Euro

piller

“Element València” projesi ve “gigafactory” 2.000 milyon avroya kadar kamu-özel yatırımını harekete geçirmeye çalışacak. Sonuç, elektrikli otomobiller için büyük ölçekte pil üretmek için bir endüstriyel ekosistemin üretimi olacak ve bölgede yılda 2,500 milyon Euro’ya varan bir etkiye sahip olacak.

Bu gigafactory, projenin bir kısmını almayı tercih edecek projeler arasında yer alıyor. Avrupa kurtarma fonları Yeni Nesil. Hükümete göre, önümüzdeki üç yıl içinde 10.000 milyon Euro’ya kadar olan bir meblağ otomotiv sektörüne gidecek.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Valencia Batarya Birliği şu kuruluşlardan oluşur: Ford, Stadler, Iberdrola, Zeleros, UBE, CEV Technologies, IDOM, Ampere Energy, Nutai, Astondoa, Grupo Segura, Endurance Motive, Fácil Solutions, Grupo Valautomoción, Grupo Gimeno, Inelcom Teknoloji, ITERA Mobilite Mühendisliği, HESS, INFAMOL, Mettecno, Torrecid ve Witrac.

Valencia Batarya İttifakı

Power Electronics CEO’su David Salvo, bu ittifakın “Avrupa’da bugüne kadar sunulanların en iddialısı” olduğunu açıkladı. Kesinlikle çarpıcı bir açıklama. Bu, yakın zamanda Avrupa’da duyurulan tek gigafactory değil.. Yılda 70 GWh ile İtalya’daki Italvolt’un duyurulan en büyük, Berlin’deki Tesla’yı ve İsveç’teki Northvolt’u geride bırakıyor.

Kobalt fiyatı bu yıl %20'ye varan oranda arttı: esas olarak elektrikli araç üreticileri sorumlu

Bu pil ittifakının oluşturulması, bir Ford’dan Valencia’ya yeni dürtü, Almussafes’teki otomobil fabrikasındaki zor durumdan sonra. Ford’un hedefi, 2030’dan itibaren Avrupa’da sadece elektrikli otomobil satmak. Bu hafta, Köln üretim tesisini modernize etmek için 1.000 milyon dolar yatırım planını açıklayan bir Ford, her ne kadar pil üretimine değil, elektrikli otomobil üretimine odaklanacak olsa da.

Valensiya Topluluğu’nun hareketi, Katalonya’nın hareketiyle çelişiyor. Nissan fabrikasını yeniden dönüştürmeye ilgi LG Chem’in desteğiyle elektrikli otomobiller için pil üretimine yönelik bir gigafabrikada, ancak şu an için resmi bir açıklama yapılmadı. Bu gigafabrikaların daha fazla ayrıntısını öğrenmek için beklememiz gerekecek. Tam geçiş halindeki bir otomotiv sektörüne yeni bir enerji kazandırması için umutların geçtiği kuşkusuz büyük projeler.

Xataka’da | Elektrikli arabalar ve binlerce işten çıkarma: neden büyük motor markaları fabrikaları kapatıp daha az iş gücüne ihtiyaçları olduğunu söylüyor?

– Haberler Valencia, Ford, Iberdrola ve 23 şirketin ittifakı sayesinde elektrikli otomobiller için bir gigafabrika pile sahip olacak. aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…