Uyumlu bir cep telefonuna Android 12 Preview nasıl yüklenir

ilk ön izlemesi [Android 12](https://www.xatakandroid.com/new/new-android-12-information2 geliştiriciler için artık ilk uyumlu cep telefonlarına indirilebilir, yüklenebilir ve test edilebilir: en son Pikseller. Bu telefonlardan birine sahip misiniz ve yenilikleri ilk elden keşfetmek için önizlemeye bir göz atmak mı istiyorsunuz? Nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Günlerdir bekliyorduk, Android 12’nin birçok sızdırılmış ayrıntısını öğreniyoruz. Tasarımdaki değişiklikler, Uygulama Çiftleri, daha fazla gizlilik, oyunların titreşiminde iyileştirmeler… Çoğu zaman Google’da olduğu gibi, ‘Nehir ses çıkarıyorsa, su aktığı içindir’. Android 12’nin geliştiricileri için ilk önizlemeye zaten sahibiz.

Google Pixel 3’ten itibaren

Android 12 Kurulumu

Her zaman olduğu gibi, sadece en modern cep telefonları yeni sistem versiyonlarının ballarını almaya hazır. Bir Google Pixel 2 veya daha düşük bir sürümünüz olduğunu mu? Kötü şans, Android 12’siz kaldınız. Telefonunuz Pixel 3 veya üstü ise, artık yeni sistemle ilk test ROM’unu taklit edebilirsiniz.

Google tarafından henüz piyasaya sürülen gibi deneysel bir ROM yüklemek oldukça fazla risk içerir. İlk şey şu ki Önyükleyicinin kilidi açıldığında tüm veriler silinir, bu yüzden bir yedeğiniz olduğundan emin olun. Ayrıca sistem kararsız olabilir, hatalar olabilir ve telefon çalışmayı durdurabilir. Her gün kullandığınız telefona asla bir önizleme yüklemeniz gerekmez.

Neyi riske atmak istiyorsun? Gerekli adımları görelim:

 • Pixel ayarlarınıza gidin, “Telefon Bilgileri”ne gidin ve “Yapı Numarası”na on kez dokunun.
 • PIN’inizi girin, geliştirici ayarları etkin olacaktır.
 • ‘Sistem’e gidin, gelişmiş ayarları aşağı çekin ve ‘Geliştirici Seçenekleri‘.
 • ‘USB hata ayıklamasını’ açın.
 • Bilgisayarınızda ADB çalışıyor olmalıdır. Aksi takdirde bu öğreticiyi takip edebilirsiniz.
 • ADB bilgisayarınızda çalıştığında şu Google sayfasına gidin: Android Flash Aracı ‘Başlayın’ı tıklayın.
 • ADB iletişim kutusunu kabul edin ve ‘Yeni Cihaz Ekle’yi tıklayın. USB hata ayıklamasını kabul etmek için Pixel ekranınızda bir iletişim kutusu göreceksiniz. Yap.

Android 12 Kurulumu

 • Pixel’iniz bağlandığında, ‘Yükle’yi tıklayın. Koşulları kabul edin.

Android 12 Kurulumu

 • İşlemi onaylayın ve bilgisayarı açık ve web sayfası etkin durumda tutmak.
 • Muhtemelen telefonda bazı adımlar atmanız gerekiyor, örneğin bootloader kilidini onayla: menüyü hareket ettirmek için ses düğmelerini kullanın ve güç düğmesiyle kabul edin.

Android 12 Kurulumu

 • Daima bilgisayarın talimatlarını izleyin: Android Flash Tool web sitesi size söylemediği sürece telefona dokunmayın..

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

Yanıp sönmeyi bitirdikten sonra, Android’in en son sürümü olan Google Pixel’e sahip olmalısınız, önizleme 12. süreç çok fazla risk içeriyor, ayrıca ROM kullanımı. Kendi sorumluluğunuzda hareket edin.

– Haberler Uyumlu bir cep telefonuna Android 12 Preview nasıl yüklenir aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…