Uygulamaları beklemeye alarak Android’inizde pil tasarrufu nasıl yapılır?

Android 9 Pie ile birkaç yıl önce yeni bir enerji tasarrufu sistemi geldi, App Standby Buckets. Bu işlevin tam anlamıyla çevirisi “Beklemede Uygulama küpleri”dir (İspanya’ya “Beklemedeki uygulamalar” olarak gelmesine rağmen) ve adından da anlaşılacağı gibi, şunlardan sorumludur: arka plan uygulamalarının yapabilecekleri ve yapamayacakları davranışı yönetin.

Bugün açıklayacağız bu ayar nerede bulunur, onu nasıl değiştirebilirsin ve modlarını değiştirmenin faydası nedir?sistem ayarları arasında oldukça gizli bir fonksiyon olduğu için, onu bulmak için birkaç basit adımı takip etmek yeterli olsa da.

Uygulama Bekleme Paketlerini veya bekleme uygulamalarını yapılandırma

Bu ayar, geliştirici Seçenekleri. Bunları etkinleştirmek için, düğmesine yedi kez basmanız gerekir. yapı numarası telefonunuzun. Bu bölümde bulunur telefon bilgisi. Bu seçenekler etkinleştirildikten sonra, sistem Bulabilirsin beklemeye alınan uygulamalar.

Bekleyen Başvurular

Şimdi, bu seçeneklere göz atın, tam olarak tasarruflu değil. Alt bölümünü bulana kadar listeden aşağı inmeliyiz. Uygulamalar. İçinde, seçeneğini göreceğiz bekleyen uygulamalar. Buraya tıklıyoruz.

Beş bekleme uygulama modu vardır. Her biri ne kadar derinse, sistem uygulamaya o kadar fazla kısıtlama getirir ve pil o kadar fazla tasarruf sağlar

uygulama bekle

Bekleme uygulamalarının bu bölümü, Uygulama Bekleme Kovalarına atıfta bulunan bölümdür, bu yüzden size hatırlatacağız burada bulduğumuz modların her biri ne anlama geliyor?. Bu bilgiyi Android sayfasının kendisinde de bulabilirsiniz.

  • Aktif/Aktif: Kullanımda olan veya son zamanlarda kullanılmış olan uygulamalar burada listelenir. Bu uygulamalarda herhangi bir kısıtlama yoktur.

  • Çalışma Kümesi / Görevler kümesi: düzenli olarak kullanılan uygulamalar. Bu tür uygulamaların, alarmları etkinleştirme, görevleri yürütme vb. gibi özelliklere odaklanan hafif kısıtlamaları vardır.

  • Sık/Sık: Sık kullanılan ancak günlük olarak kullanılmayan uygulamalar. Bu uygulamaların, FCM (Firebase Cloud Messaging)/Bildirimleri sınırlama dahil olmak üzere daha güçlü sınırlamaları vardır.

  • Nadir/Nadir: Sık kullanılmayan uygulamalar. Bu uygulamaların, Frequent’ten bile daha büyük sınırlamaları vardır; bunlar arasında, uygulamanın İnternet’e bağlanma yeteneği de vardır.

Mobil pilinizi nasıl kalibre edersiniz

Ekran Görüntüsü 20191204 132358 2

Bu dört “küp”e ek olarak, bu uygulamalar için oldukça agresif sınırlar içeren “Asla” veya “Asla” adlı beşinci bir tane buluyoruz.

Bu göz önüne alındığında, bunu görebiliriz sistem kağıt üzerinde oldukça verimli, en çok kullandığımız uygulamaların daha az kısıtlamaya sahip olmasını ve en az kullandığımız uygulamaların daha fazla kapsanmasını sağlar. Ancak bu bölümü manuel olarak konfigüre edebilmek pil ömründen tasarruf etmemize yardımcı olabilir.

aç Örneğin birçok oyun ‘Çalışma Seti’ olarak ayarlanmıştır. Bunları ‘Sık’ veya ‘Nadir’ olarak geçirerek pilden tasarruf edebiliriz. Bu örnek, uygulamaların geri kalanı için tahmin edilmiştir.

Örneğin, bunun çok basit olduğunu gözlemledik. oyunlar Çalışma Seti veya Sık Kullanılan kategorilerine girer, verdiğimiz kullanıma bağlı olarak. Örneğin Call Of Duty Mobile veya PUBG Mobile gibi teklifler genellikle sürekli olarak bildirim gönderir, bu nedenle bunları “Nadir”e göndermek pil tasarrufu yapmak için iyi bir seçenektir.

Günlük olarak kullandığınız uygulamaları kısıtlarsanız bildirimleri ve arka plan özelliklerini kaybedebileceğinizi unutmayın. Bu yöntem, sürekli çalıştırmamız gerekmeyen uygulamalarda pil tasarrufu sağlamak için tasarlanmıştır.

Benzer şekilde, sınırlamak istediğiniz diğer uygulamalarla işlemi yapabilirsiniz. Küp ne kadar “derin” olursa, uygulamanın ön planda kullanılmadığında sahip olacağı güç tüketimi o kadar az olur. Bunu not et günlük kullandığınız uygulamaları kısıtlarsanız bildirimleri ve arka plan özelliklerini kaybedersinizbu nedenle yalnızca gün boyunca tam işlevlerine ihtiyaç duymadığımız uygulamaları yapılandırmanızı öneririz.

– Haberler Uygulamaları beklemeye alarak Android’inizde pil tasarrufu nasıl yapılır? aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…