Ünlülerin telefonlarını hackleyen 10 genç tutuklandı

bu hileler bunlar günün işidir ve birçoğu, şirketler veya güçlü veya yüksek nüfuz sahibi kişiler gibi belirli bir hedefe karşı özel bir şekilde gerçekleştirilir. Şimdi bir grup on hacker SIM Değiştirme saldırılarını kullanarak ünlü kişilere saldıran bir şebekenin dağıtıldığı uluslararası bir operasyonun ardından tutuklandı.

SIM Değiştirme, bir çift ​​sim kart örneğin operatörü arayarak kendisi gibi davranan bir kişinin görüntüsü. Telefon numarası, adres, tam ad ve kimlik numarası gibi o kişinin tüm kişisel verilerini bilerek, telefon numarasını çalmak için yinelenen bir SIM kart oluşturulabilir.

Etkilenenler, sporcular ve müzisyenler, ana kurbanlar arasında

Sıradan bir kişiye bu tür bir saldırı yapmaktan para kazanmak zordur, ancak bunu ünlü bir kişiye yapmak korkunç sonuçlara yol açabilir. Bu tür saldırganlar, İnternet fenomenlerini, spor yıldızlarını, müzisyenleri ve aile üyelerini hedef aldı.

Soruşturma, ilgili makamların işbirliğiyle bir yıl boyunca yürütülmüştü. Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Malta ve Kanada. 9 Şubat’ta, Malta ve Belçika’da aynı suç şebekesine mensup iki kişiyi daha tutukladıktan sonra sekiz kişi tutuklandı. Europol, toplamda daha fazlasını çalmayı başardıklarını tahmin ediyor. 100 milyon dolar, nakit ve kripto para birimleri dahil. Tutuklananlar vardı 18 ile 26 yaş arasıve son sekiz tutuklamanın tamamı Birleşik Krallık’taydı (tümü İngiltere ve İskoçya’da). Saldırıya uğrayanlar çoğunlukla ünlülerin en fazla olduğu Amerika Birleşik Devletleri sakinleriydi.

Saldırganlar, telefon numaralarını çalarak iki aşamalı doğrulamaya eriştiler ve SMS kodlarını al için şifreleri değiştir kullandıkları hesaplardan. Bu hesaplar arasında birkaç ödeme platformu ve hatta kripto para borsası portalları vardı. Ayrıca, herhangi bir kullanıcı hesabının kontrolünü ele geçirebilecekleri e-postayı ele geçirmeyi de başardılar.

İnternette kişisel verileri yayınlamaktan kaçının

Bu saldırılardan kaçınmak için Europol beş önemli ipucu veriyor. Birincisi, güvenlik açıkları yoluyla bizi gözetlemelerini önlemek için kullandığımız cihazların her zaman en son sürümle güncellenmesini sağlamaktır. İkincisi, şüpheli e-postalara veya çağrılara yanıt vermiyoruz; özellikle bizden çok fazla kişisel bilgi isterlerse. Çevrimiçi yayınladığımız kişisel bilgilerin miktarını sınırlamak da önemlidir. Gerçek telefon numaramızı vermekten kaçınabilirsek, o kadar iyi, ayrıca SMS göndermeyi değil, Google Authenticator gibi kimlik doğrulama uygulamalarını kullanan iki adımlı doğrulamayı kullanmak daha iyi. Geleceğe baktığımızda, eSIM kartlarla bu tür saldırılardan kaçınmak daha kolay olacak.

ADSLZone’da ünlülerin telefonlarını hackleyen 10 genç tutuklandı yazısı ilk kez ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…