UNICO-Geniş Bant Programının şimdiden kazananları var: 52 proje 250 milyon avroyu paylaşacak

UNICO-Geniş Bant Programının şimdiden kazananları var: 52 proje 250 milyon avroyu paylaşacak

Kullanıcılar tarafından en kötü değer verilen servislerden biri olmasına rağmen İspanya’da sahip olduğumuz geniş bant, ülkemizi fiber optik kapsama alanı ve müşteriler açısından Avrupa’da önemli bir konuma yerleştirmektedir. Aslında, şu anda, 100 Mbps’de geniş bant kapsama alanı şimdiden İspanyol nüfusunun %88’ine ve kırsal alanlarda %63’üne ulaşıyor.

İspanya Hükümeti, 2025 yılına kadar tüm ulusal bölgeyi en az 100 Mbps genişbant ile kapsamayı kendisine hedef olarak belirlemiştir. Bu amaçla, geçen Haziran ayında, 249,9 milyon euroluk bağış. Şimdi ise yardım alacak 52 projeyi yayınladı.

Hedef: 1,27 milyon ev ve işyeri

Optik lif

Ekonomik İşler ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı, UNICO-Geniş Bant Programı için yapılan ilk çağrının nihai kararını yayınladı. çok yüksek hızlı geniş bant genişletmek100Mbps’den büyük, [a 1.265.967 hogares y empresas](“Beyaz bölgelere” (en az 30 Mbps kapsama alanı olmayan) ve “gri bölgelere” (https://www.xatakamovil.com/conectividad/1-27-millones-hogares-4-516-nuevos-municipios-) odaklanmıştır. İspanya genelinde 4,516 belediyede bulunan-plan sayesinde-benzersiz-listelenen-faydalanan-illere) sahip olacaklar.

Bluetooth bağlantılarının yerini alabilecek ultra geniş bant UWB nedir?

Bu çağrı, ‘beyaz alanlar’ (en az 30 Mbps kapsama alanı olmayan) ve ‘gri alanlar’ (100 Mbs’den az geniş bant bağlantısı ile) üzerine odaklanmıştır. Sunulan 160 projeden 52’si seçildi 249,9 milyon avroluk yardım sağlamak. Bununla, dediğimiz gibi, ultra hızlı geniş bandın yarısı Castilla y León, Katalonya ve Endülüs’te olmak üzere 1,27 milyon ev ve işyerine genişletilmesi planlanıyor.

Bu yüksek hızlı geniş bant dağıtımı, Kurtarma Planından sağlanan fonlarla finanse edilmektedir ve örneğin, Castilla y León’da 300.000’den fazla hane ve şirketEndülüs’ten yaklaşık 170.000 ve Valensiya Topluluğu’ndan 151.000. Onaylanan projelerin listesi ve geliştirilecekleri belediyeler Bakanlığın internet sitesinde incelenebilir. Adamo, Avatel ve esas olarak Telefónica, bunları gerçekleştirmekten sorumlu operatörler olacak.

Daha fazla bilgi | Ekonomi ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı

– Haberler UNICO-Geniş Bant Programının şimdiden kazananları var: 52 proje 250 milyon avroyu paylaşacak aslen yayınlandı Engadget Mobil Laura Sacristan’ın fotoğrafı.