Uluslararası Uzay İstasyonu, Şili kıyılarında bulunurken Güneş’in benzeri görülmemiş bir görüntüsünü yakalar.

Geçen her dakika, Uluslararası Uzay istasyonu (ISS) yörüngesinde Kara. Uzay gemisi sürekli hareket halindedir ve her zaman gezegeni çevreler. Spesifik olarak, insanlı uzay sondası her 24 saatte bir 15 gün doğumu ile karşılaşır. Bu nedenle, yayınlanmamış görsellere erişiminiz vardır. Güneş.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

bu TENCERE, bu arada, zaman zaman bize astronotların zaten alışık olduğu o bakışlardan birini veriyor. Yani ne zaman olursa olsun, paylaşmak neredeyse zorunlu. Bazıları bir zamanlar Güneş’in uzaydan nasıl göründüğünü merak etmiş olabilir. Yüzeyden gördüğümüz aynı akkor yıldız olabilir mi?

Bir bakıma bu rahatsız edici sorular, uzay ajansının bir girişimi sayesinde yanıt buldu. Uzun süredir “günün imajını” gerçekleştirdiler ve bu 9 Şubat’tan biri yıldız krala atıfta bulunuyor.

ISS’den gelen Güneş

NASA, fotoğrafın 3 Şubat’ta çekildiğini, ancak bu Salı yayınlandığını detaylandırıyor. ISS’nin kıtamızda, Şili’nin güney kıyılarında, Pasifik Okyanusu’nun 516 kilometre yukarısında yörüngede döndüğünü açıklıyorlar.

“İnsanlığın yörüngedeki tek laboratuvarı olan uzay istasyonu, yaklaşık olarak her 90 dakikada bir Dünya’nın yörüngesinde dönüyor. Her gün yaklaşık 16 gün doğumuna tanık oluyorlar” diye portallarına yazdılar.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Görüntüde, ışınları her tarafa fırlatan bir ışık topunu görmek mümkün. Güneş görmüş gibi ama geceleri. Görsel bir gösteri.

ISS'den gelen güneş

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…