Ücretsiz şifre yöneticileri güvenli ve güvenilir mi?

Parolalar, bulabileceğimiz ana güvenlik engellerinden birini temsil eder. Hesaplarımıza ve cihazlarımıza izinsiz girişleri önlemeye hizmet ederler. Karmaşık olmalılar ve istismar edilebilecek hatalar yapmamalıyız. bu kilit yöneticiler çok faydalıdırlar ve kayıtlarımızı korumamıza yardımcı olurlar. Şimdi, ücretsiz sürümler güvenli mi? Bu yazıda bunun hakkında konuşacağız.

Ücretsiz anahtar yöneticiler neden sorun olabilir?

Bu, diğer durumlarda gördüğümüz gibi, VPN’lerde de olan bir şeydir. kullanmak ücretsiz servis şifrelerimizi yöneten bir program kadar hassas bir şeyde önemli bir risk olabilir.

İlk başta herkesin güvensiz olmayacağını söyleyebiliriz. Ödeme yapmadan bulduğumuz tüm kilit yöneticiler, güvenlik sorunu ve bu gizliliği riske sokar. Ancak, daha fazla komplikasyon ve riskin olduğu bu sürümlerde. Göreceğimiz gibi, ücretli sürümlerde sahip olamayacağımız sınırlamalar var.

şifre denetimi

Ücretsiz parola yöneticilerinin genellikle sahip olduğu sınırlamalardan biri, kilit denetim. Bu, birkaç sitede bir parolayı yeniden kullandığımızda, anahtarımız çalındığında ve hatta sızdırılmış olabilecek bilgiler için Karanlık Web’i taradığında bizi uyardığı için çok ilginçtir. Ancak, iyi araçlar bulabileceğimiz açık kaynak şifre yöneticileri gibi birçok seçenek var.

Güvenlik gereksinimleri

Ayrıca, güvenlik gereksinimleri söz konusu olduğunda daha basit olma eğilimindedirler. Bu, hangi ana anahtarı kullanırsak kullanalım, şifreleme türü vb. ne olursa olsun parolaları saklamamıza izin verileceği anlamına gelir. Temelde hizmeti basitleştirecek yönler, ancak güvenlik de öyle.

Bir saniyede zayıf şifreleri kırabilirler

Güvenlik açığı düzeltmeleri

Güvenlik açıkları her an ortaya çıkabilir. Çok var başarısızlıklar her türlü sistem, uygulama ve cihazı etkileyen Bu, her şeyi güncel tutmayı ve düzgün bir şekilde yamalamayı gerekli kılar. Şimdi, ücretsiz şifre yöneticileri sık sık güncelleniyor mu? Bazen güvenlik açıklarını düzeltmemeleri veya düzeltmeleri zaman almaları sorunuyla karşı karşıya kalabiliyoruz.

güvenli şifreler

Vurgulanması gereken bir diğer husus ise, şifreleme tipi şifreleri saklamak için bir program kullanan. Ücretsiz sürümlerde seçenekler genellikle daha sınırlıdır, sağlam şifreleme sunmaz ve bu, parolalarımızı yeterince koruyabilir ve davetsiz misafirlerin girmesini önleyebilir.

Geliştirilmiş arayüz

tabii ki Arayüz Ayrıca dikkate alınması gereken bir nokta olabilir. Sadece grafik yönünden değil, programın kendisinden de bahsediyoruz. Ücretsiz sürümler aynı özelliklere sahip değildir veya güçlü ve güvenli şifreler oluşturmak için o kadar gelişmiş değildir. Parola yöneticisi kuracağımız ve güvenliğin yanı sıra mümkün olan en iyi performansı elde edeceğimiz zaman dikkate alınması gereken bir diğer nokta.

Kısacası, bunlar bir parola yöneticisi kullanırken dikkate almamız gereken bazı noktalardır. Ücretsiz olanlar sorun olabilir ve bulduğumuz herhangi bir yazılımda anahtarlarımıza güvenmemek uygundur.

Makale Ücretsiz Parola Yöneticileri Güvenli ve Güvenilir mi? RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…