Uçan böcekler! Volkswagen Çin’de hava araçları üretmeye çalışıyor

Volkswagen, bu hafta yayınlanan bir şirket notuna göre Çin’de hava araçları üretmeyi düşünüyor.

Ana şirketin CEO’su Herbert Diess ile şirketin Çin’deki başkanı Stephan Woellenstein arasında bir röportaj, LinkedIn’de yayınlandı. Uçan arabalar temasına değiniyor.

Diess, “Bir fizibilite çalışmasında potansiyel kavramları ve ortakları araştırıyoruz” dedi. “Çin, Volkswagen için çok önemli! Orada pazar lideriyiz ve Almanya’daki çalışanlara ve hissedarlara da dağıtılan karlar üretiyoruz. Ancak, defnelerimize güvenmemeliyiz.”

Diess, “Çin’in hızını, hırsını ve hepsinden önemlisi Volkswagen için büyük yenilikçi gücünü daha iyi kullanmalıyız” dedi. “Bireysel hareketlilik için gelecekteki pazar, sokakta değil havada gerçekleşiyor.”

Volkswagen’in uçan arabalara giden yolu

Volkswagen, Uber ve Hyundai gibi uçan arabalar yaratmaya çalışan birkaç şirkete katılıyor. Ayrıca listede Porsche, Daimler ve Toyota yer alıyor.

Volkswagen’in Çin’deki hibrit otomobil satışları, 2020’de bir önceki yıla göre %175 arttı. Toplamda 190.000 adet vardı.

Bununla birlikte, uçan arabaların yaratılmasında elektrikli olanlardan çok daha fazla çaba gösterilmesi gerektiği yaygın olarak bilinmektedir. Sadece en güvenli teknolojiyi bulmak için değil, aynı zamanda CNN’in hatırladığı gibi, insansız hava araçlarına ve geleneksel uçaklara yakın, kalabalık hava sahasında çalışmak için.

“Ayrıca, yıllar alabilecek bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaçları olacak” Amerikan ağını uyardı.

Yani çalışmalar devam etse de yol boyadıkları kadar basit değil.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…