Ubiquiti bir güvenlik ihlalini örtbas etti

her yerde bulunabilme kablosuz ağ cihazlarının en önemli firmalarından biridir. Çok çeşitli yönlendiricileri, Wi-Fi cihazları, IP gözetleme kameraları var… Bu yazıda bu markayı çevreleyen olumsuz haberleri ekliyoruz. Bu, büyük bir güvenlik ihlalinin iddia edilen gizlenmesidir. Bu veri sızıntısı, bulutta depolanan bilgileri etkiledi.

Ubiquiti’yi bir sızıntıyı saklamakla suçluyorlar

Unutulmamalıdır ki Ubiquiti her zaman sahip olduğu düşünülen bir organizasyondur. güvenli cihazlar. Ağa bağlı bilgisayarlarımız olduğunda, onları doğru bir şekilde güncel, güvenli ve sorunlardan kaçınmak için gerekli her şeyle birlikte tutmanın önemini hesaba katmalıyız.

Şimdi şirket bir şeyi gizlemekle suçlanıyor. büyük güvenlik ihlali. Şirketin kendisi, bunun olduğunu inkar etmedikleri bir bildiri yayınladı. Bu sızıntı Ocak ayında gerçekleşti. Şirket, bulutta harici bir sağlayıcı tarafından barındırılan bazı teknoloji sistemlerine yetkisiz erişim olduğunu belirtiyor.

Daha spesifik olarak, Ubiquiti’den müşteriler, e-posta adresleri, kişisel veriler, şifreler ile ilgili bilgileri aldıklarını göz ardı edemeyeceklerini belirttiler… Tabii ki, bunun olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığından eminler.

Ubiquiti’den verilen önemli bir tavsiye şudur: şifreleri değiştir ve iki adımlı kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu, her zaman periyodik olarak yapılmasını önerdiğimiz bir şeydir. Olası güvenlik sızıntılarının ve olabilecek arızaların mağduru olmamak için erişim kodlarının değiştirilmesi önemlidir. Ayrıca, iki adımlı kimlik doğrulama, ekstra bir güvenlik engelidir.

Ubiquiti sızıntısı

Beklenenden daha büyük güvenlik açığı

11 Ocak’ta Ubiquiti’den bir mektup gönderdiler. kullanıcılara e-posta küçük olarak sınıflandırdıkları bir güvenlik ihlali olduğunu belirten. Bu, üçüncü taraf bir bulut sağlayıcısında meydana geldiğini belirttiler. Ancak siber güvenlik web sitesi KrebsOnSecurity, bu güvenlik ihlalinin önceden düşünülenden çok daha ciddi olduğunu belirtti.

Ubiquiti’nin bulutun kullanıcılar tarafından kullanımını teşvik ettiği belirtilmelidir. Bu, birçok müşterinin şu anda bir güvenlik ihlali yaşayan bu seçeneği kullandığı anlamına gelir. belirtildiği gibi KrebsOnSecuritybilgisayar korsanlarının Amazon bulut hizmetine erişimi olacaktı.

Tüm bunlar, siber suçluların giriş çerezleri ve kontrol verileri. Bu markanın savunmasız bir cihazını kullanan kullanıcıların güvenliğini ve gizliliğini ciddi şekilde etkileyebilecek bir sorun.

RedesZone’dan her zaman söylediğimiz gibi cihazları bir an önce güncellemenizi öneririz. Yalnızca bu tür bir güvenlik açığı ortaya çıktığında değil, yeni bir sürüm mevcut olduğunda yapılmalıdır. Bu şekilde güvenliği en iyi koşullarda sürdürecek ve performansı da etkileyebilecek sorunlardan kaçınacağız. Bu, kullandığımız her cihaza ve işletim sistemine uygulamamız gereken bir şey.

Ubiquiti’nin bir güvenlik ihlalini gizlediği makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…