Twitter, özel içeriğe erişim için ödeme işlevleri geliştiriyor

Hedef, kendinizi dijital reklamlardan kurtarmaktır. Twitter, ücretli aboneliklere izin veren işlevler oluşturarak yeni bir para kazanma modelinin uygulanmasını inceliyor.

Twitter’ın etkinleştireceği ödeme işlevleri, şirketin bu olasılığı birkaç yıldır araştırdığını, ancak şimdi en uygun zaman olabileceğinin vurgulandığı bir Bloomberg raporunda ortaya çıktı.

“Twitter’ın marka reklamlarına daha az bağımlı olan ayrı bir gelir akışından yararlanacağı düşünülüyor. Şirketin en değerli pazarı olan ABD’deki kullanıcı tabanı da istikrar kazanmaya başladı, bu da sadece meyve suyu gelirine kullanıcı eklemeye güvenemeyeceği anlamına geliyor.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Twitter Haberleri

Twitter, kişilerin takip ettikleri kullanıcılara özel içerikler için ödeme yapabilecekleri bir işlevi etkinleştirerek kullanıcılarıyla birlikte hizmetlerde yeni bir aşamaya girecekti. OnlyFans veya Patreon gibi platformlarda iyi bilinen bir mekanizma.

Uzun yıllardır tamamen ücretsiz olan ve tweet programlayan medyaya büyük fayda sağlayan Tweetdeck’in sunduğu hizmetlerin ücretlendirilmesi olasılığı da araştırılıyor.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Twitter’daki birden fazla ekip, reklam satışlarının dışındaki potansiyel seçenekleri keşfetmek için, çabaya aşina olan kişilere göre “Rogue One” kod adını kullanan biri de dahil olmak üzere abonelik tekliflerini araştırıyor. Bloomberg aynı metinde, tartışmaların dahili olduğu için kimliğinin açıklanmamasını isteyen kişiler, en az bir fikrin “bahşiş verme” veya kullanıcıların özel içerik için takip ettikleri kişilere ödeme yapma yeteneği ile ilgili olduğunu söyledi.

İtalyan programcı Alessandro Paluzzi, kullanıcıların artık gerçekleştirebilecekleri abonelik hizmetleriyle bağlantılı “Rogue One” işlevinin görüntülerini sızdırdı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…