Twitter Analytics: bunları anlamak için eksiksiz kılavuz

Twitter, bildiğimiz hemen hemen tüm sosyal ağlar gibi, bir istatistik bölümüne sahiptir. Buna Twitter Analytics denir ve herhangi bir kullanıcı tarafından kullanılabilir –sadece şirketler veya profesyoneller değil-, böylece gönderilerimizin erişimini ve etkisini veya en geniş anlamda Twitter profilimizi görebiliriz. Ancak gerçek şu ki, burada görünen verileri yorumlamak için belirli bir kırıntı var. Twitter Analytics bölümünden Twitter istatistiklerinizi nasıl görebileceğinizi ve bu bilgileri nasıl anlayıp yorumlayacağınızı açıklıyoruz.

Twitter Analytics: Ana Sayfa

Vasıtasıyla bu web sitesi erişebilirsin Twitter Analizialet resmi twitter analitiği. Ve giriş yaptığınızda, kendi kullanıcı hesabınızla veya şirketinizinkiyle giriş yaptığınızda, başlangıç ​​ekranı. Gerçekte, herhangi bir kullanıcı için ilgili verilerin çoğunun bulunduğu bir ana bölüm, profil özeti.

28 günlük özet

Adından da anlaşılacağı gibi, bu bölüm Twitter profilimizin son 28 gündeki analizlerinin bir özetidir. görebiliriz Cıvıldamak yayınladığımız (miktar olarak), Gösterimler, Profilin görüntülenme sayısı, Mansiyonlar ve nihayet takipçiler.

 • Cıvıldamak: yaptığınız gönderi sayısı.
 • Gösterimler: Gönderilerinizin görüntülenme sayısı.
 • Profil ziyaretleri: profilinizin görüntülenme sayısı.
 • Mansiyonlar: @adınız ile etkileşimde bulunma sayısı.
 • takipçiler: takipçi sayısı ve evrim.

aya göre görüntüle

Twitter Analytics’teki bu Ana menüden çıkmadan aşağı kaydırarak aya göre görünümü göreceğiz; yani, her ay hakkında daha fazla önemli veri içeren bir özet. Burada en iyi Tweet gibi şeyleri görebilir veya En Çok Söz, En İyi Takipçi ve ayrıca En İyi Medya Tweetine derinlemesine dalabiliriz. Bunların her birinin yanında, tweet durumunda gösterim ve etkileşim sayısına ve takipçi durumunda takipçi sayısına göre neden ‘ana’ olarak seçildiğini göreceğiz.

 • En iyi tweet: Gösterimler veya etkileşimlerdeki erişimiyle ayın en alakalı yayınınız.
 • Ana Söz: gösterimler veya etkileşimlerdeki erişimiyle en önemli @adınız ile etkileşim.
 • ana takipçi: takipçi sayısına göre yeni en önemli takipçiniz.
 • En İyi Medya Tweeti: gösterimler veya etkileşimlerdeki erişimiyle en önemli fotoğraf veya video yayınınız.

Ayın özeti

Ve burada aynı bölümde, sağ tarafta bir ayın özeti. İçinde yayınladığımız Tweetlerin sayısını, profile yapılan ziyaretlerin sayısını, bahsedenleri ve yeni takipçileri görebiliriz. Yani, bu bölüm benzer –gösterdiği verilerde için 28 günlük özetancak kısa bir özet olması farkıyla her ayın. Ve aynı ekrandan aşağı indiğimizde, yine sağ tarafta, her ay için geri kalan özetler görünecektir.

Twitter Analizleri: Tweetler

Twitter Analytics’in bu ikinci bölümü, Twitter sosyal ağında yaptığımız yayınlara ilişkin istatistikleri incelememize olanak tanır. Bir grafik şeklinde, tweet sayısıyla ilgili olarak kaç gösterim aldığımızı görebiliriz. Ancak ek olarak, hemen altında tweet’leri, öne çıkan tweet’leri, tweet’leri ve yanıtları ve tanıtım yaptığımız takdirde tanıtılan yayınları görmek için bir menümüz var.

Bu alt gezinme alanında, her tweet için yayının sahip olduğu izlenimleri, etkileşim sayısını ve aslında önceki ikisi arasındaki ilişki olan etkileşim oranını görebiliriz.

 • Gösterimler: Gönderinin diğer kullanıcılar tarafından görüntülenme sayısı.
 • Etkileşimler: örneğin bir bağlantıyı tıklayarak veya bir resmi görüntüleyerek kullanıcıların etkileşimde bulunma sayısı.
 • etkileşim oranı: Bir gönderi için gösterimlerin etkileşimlere oranı.

Sağ kenar çubuğunda ayrıca ayrıntılı istatistikleri görme seçeneğine de sahibiz: etkileşim oranı, bağlantı tıklamaları, retweetler, beğeniler ve yanıtlar. Başka bir deyişle, burada son birkaç gündeki tüm yayınlar için etkileşim detayını gösteren beş ek grafik görebiliyoruz, ancak bu veriler nasıl yorumlanıyor? Basit:

 • etkileşim oranı: Bir gönderi için gösterimlerin etkileşimlere oranı.
 • Bağlantıya tıklar: gönderilerinize dahil edilen URL’lere yapılan tıklama sayısı.
 • Retweetle: içeriğinizin diğer hesapların takipçilerine kaç kez yeniden yayınlandığı.
 • Severim: Gönderilerinizi ‘beğen’ kullanıcı sayısı.
 • Yanıt vermek: Gönderilerinizden birinin sonucunda @adınız oluşturulma sayısı.

Twitter Analizi: videolar

Twitter ayrıca yüklediğiniz videoların istatistiklerini analiz etme imkanı da sunar.

 • Tweet Etkinliği panelinde bulunan “Diğer” sekmesine tıklayın ve “Videolar”ı seçin.
 • Bu, Tweet Etkinliği panelinde gördüğümüz gibi bir Video Etkinliği paneli açacak ve size organik olarak gönderdiğiniz video Tweet’lerin yanı sıra tanıttığınız Tweet’ler hakkında bilgi verecektir.
 • görmek mümkün olacak tutma oranıdiğer bir deyişle, videonuzun kullanıcıların gördüğü ortalama yüzde.
 • üreme oranı: videonuzun en az iki saniye boyunca yüzde 50’de oynatılma hızı veya bir kullanıcı videonuzu yakınlaştırmak veya sesini açmak için tıkladığında.
 • tamamlama oranı: tamamlanana kadar videomuzu izleyen ortalama kullanıcı sayısını ifade eder.

Twitter Analizi: dönüşüm izleme

Bu bölüm, Twitter gönderilerinizin web sitenizdeki dönüşümlerdeki performansını kontrol etmenizi sağlar. Oran, takipçilerin reklamlarınızdan biriyle zaman tünelindeyken veya onlarla etkileşime girip girmediklerinde gerçekleştirdikleri eylemlere bağlı olacaktır.

Bu bölüme erişmek için kontrol panelindeki “Diğer” sekmesini seçin. Tweet Etkinliği ve tıklayın “Dönüşüm İzleme”.

Başlamak için dönüştürme yapılandırmasını yapmanız gerekir. İlk kez girdiğinizde, “Nasıl başlamalı”yı tıklayın ve dönüşüm etiketinize erişebileceksiniz. Kod parçacığını indirin veya kopyalayın ve web sitenizdeki her sayfanın altına ekleyin. Hazır olduğunuzda, farklı dönüşüm türleri oluşturabileceksiniz: web sitesine yapılan ziyaretler, satın alma, indirme, kayıt… Ayrıca size istatistikleri gösterecek ve bunlara dayalı olarak kişiselleştirilmiş hedef kitleler oluşturabileceksiniz.

Twitter Analytics: onları anlamak için eksiksiz kılavuz yazısı ilk olarak ADSLZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…