Twitter, 2024’te kendini yeniden sunsa bile Trump’ın platforma geri dönmeyeceğini doğruladı

Sosyal ağlar açısından bu yıl şimdiye kadarki en büyük haberlerden biri, Clubhouse’un ortaya çıkmasıyla birlikte, Capitol’e yapılan saldırı olaylarının ardından Donald Trump’ın Twitter’dan atılması oldu. Şirketin yayınlarıyla yaptığının aksine, bunları gizlemek ve yanlış veya yanıltıcı içerik içerebileceklerini belirtmek, nihayet tekrar tweet atmamı engellemeyi seçtiler.

Şimdi, eski başkan ikinci bir suçlamaTwitter CFO’su Ned Segal, “İster yorumcu, ister CFO, ister eski ya da mevcut bir hükümet yetkilisi olun, platformdan çıkarıldığınızda platformdan da çıkarılırsınız” dedi. Twitter yöneticisi Böylece, 2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Trump yeniden aday olursa ne olur sorusunu da çözmüş oldu..

https://platform.twitter.com/widgets.js

Trump, sahip olduğu “özel statü”yü her halükarda kaybedecekti.

Kasım 2020’de, resmi olarak daha uzun sürmesine rağmen Trump’ın artık başkan olmadığı öğrenildiğinde, Twitter CEO’su Jack Dorsey, Ocak ayı itibarıyla Trump’ın “resmi statüsünü” kaybedeceğini belirtti.

bu şu anlama geliyordu diğer Twitter kullanıcıları gibi muamele görecek, yani tweetleri zaman çizelgesinde gizlenmek yerine doğrudan platform tarafından silinecekti. Bunun ötesinde, sonunda olan şey olabilir, hesabınızın sonsuza kadar bloke edilmesi.

Twitter’ın tweetleri silmek için bahsettiği uygulamalar şunlardır:

  • terörü teşvik etmek
  • Bir bireye karşı açık ve doğrudan şiddet tehditleri
  • Herkese açık olmayan kişisel ev adresi veya telefon numarası gibi özel bilgilerin yayınlanması
  • Birinin mahrem fotoğraflarını veya videolarını rızası olmadan yayınlamak veya paylaşmak
  • Çocukların cinsel istismarı ile ilgili davranışlarda bulunmak
  • Kendine zarar vermeyi teşvik etme veya teşvik etme

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/73/c2/73/6001c2434bd22f3a79/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4f/76/75/6001c13f4bd22f25a3/original/censura-youtube.jpeg»}

Jack Dorsey, onu platformdan attıktan sonra, bunu yapmanın “doğru bir karar olduğunu, ancak bunun tehlikeli bir emsal teşkil ettiğini” ve “sağlıklı bir sohbeti teşvik etmede başarısızlık” olduğunu söyledi. Ayrıca, bunun “tehlikeli bir emsal” oluşturduğunun da farkındaydı: “bir bireyin veya şirketin küresel kamuya açık konuşmanın bir kısmı üzerinde sahip olduğu güç«.

üzerinden | TechCrunch

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Twitter, 2024’te kendini yeniden sunsa bile Trump’ın platforma geri dönmeyeceğini doğruladı aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…