Twitch, platformun kendisi dışında “ciddi suistimal” gerçekleştiren kullanıcılara yaptırım uygulayacak

Geçen Ocak ayında Twitch, Twitch topluluğunu korumaya yönelik bir dizi yönerge olan Nefret ve Taciz Edici Davranış Politikasını güncelledi. Ancaksuistimal platformun dışında gerçekleşirse ne olur?? Amazon’un akış hizmeti, hizmet dışı ceza uygulamasındaki son değişikliğiyle tam olarak bunu ele aldı.

Platformdan açıklandığı üzere, “Artık Twitch topluluğu için önemli bir güvenlik riski oluşturan ciddi suçlara karşı yaptırımlar uygulayacağız, bu tür eylemler tamamen Twitch dışında gerçekleşse bile«. Platform, “ciddi suçlar” olarak değerlendirdiği bazı örnekler verme fırsatını yakaladı, ancak her şeye ulaşamayacağının da farkında.

Polis eylemlerini kaydetmek ve yayınlamak yasal mı?  Mevcut yasanın izin verdiği ve reform yapılması önerilen şey budur.

içeride iyi ve dışarıda iyi

heyecan

Bir yandan, mevcut Twitch yönergelerinin zaten bunu tasarladığını belirtmek gerekir, doğrulanabilir kanıtların mevcut olduğu bazı ciddi durumlardaTwitch hizmetlerinin dışında gerçekleşen nefret dolu ve taciz edici davranışlar için “bu tür davranışlar Twitch topluluğunun üyelerine yönelik olduğunda” kullanıcılara karşı işlem yapabilir.

Hizmet Dışı Yaptırımlar Yürütme Güncellemesi ile Twitch Setleri iki kategori. Platformdan kelimesi kelimesine alıntı yapmak:

«Birinci kategori: Twitch’te ve Twitch dışında bir kişi taciz ediliyor. Bu durumda, Twitch’te meydana gelen bir olayla ilgili doğrulanabilir hizmet dışı davranışları veya ifadeleri dikkate alacağız.”Kategori iki: Artık Twitch topluluğu için önemli bir güvenlik riski oluşturan ciddi suçlara karşı yaptırımlar uygulayacağız, bu tür eylemler tamamen Twitch dışında gerçekleşse bile«.

Bu tür davranışlar nelerdir? Twitch, diğerlerinin yanı sıra ölümcül şiddet ve şiddet içeren aşırılıkçılık, terörist toplama veya faaliyetleri, açık veya güvenilir kitlesel şiddet ve cinsel saldırı tehditlerine örnek verir. Bunlar ciddi ve korkunç davranışlardır, ancak Twitch’in kendisinin de kabul ettiği gibi, liste “her türlü taciz ve istismarı içermez”.

Kanıt toplamak için başka bir kişinin rızası olmadan mobil ses veya video ile kayıt yapılması yasal mıdır?

Ayrıca Twitch, tamamen Twitch dışında gerçekleşen ve yukarıda belirtilen kategorilere girmeyen davranışları araştıramayacaklarını belirtiyor.” Bu soruşturmalar önemli ölçüde daha karmaşık ve bunları çözmek için çok fazla zaman ve kaynak harcamaları mümkün ”diyor platformdan, bu da kanıt toplamanın büyük ölçüde polis yetkililerine ve diğer hizmetlere bağlı olmasını sağlıyor.

{«videoId»:»x80hihd»,»autoplay»:false,»title»:»BU VİDEOYU İZLEMEDEN ÖNCE HİÇBİR görüşmeyi KAYDETMEYİN!»}

Amazon platformu, Twitch ekibini desteklemek için bir “uzman hukuk firması” ile ortaklık kurdu ve dahili ekibin boyutunu artırdı. Ancak niyetlerinin polis yetkililerinin yerine geçmek olmadığını ve bunun şikayette bulunmayı tavsiye et ilk adım olarak ilgili makamlarla

Son olarak, Twitch’ten “yalnızca elimizde kanıt olduğunda”, yani “bağlantılar, ekran görüntüleri, Twitch dışındaki davranış videoları, röportajlar, polis raporları veya kolluk kuvvetleri ekibimizin veya harici soruşturmacılarımızın doğruladığı etkileşimler olduğunda” harekete geçeceklerini belirtiyorlar. ” Soruşturmanın sonucu sadece ilgili kişilerle paylaşılacaktır. ve genel halkla değil.

Twitch, söz konusu sürecin sona ermesine neden olan bir soruşturmaya dahil olan bir kullanıcının hesabına karşı herhangi bir işlem yapmayacağını garanti eder. ceza uygulayacağız sadece ihlalin kanıtını onaylayabilirsek“, platformu sonlandırıyor.

Daha fazla bilgi | heyecan

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Twitch, platformun kendisi dışında “ciddi suistimal” gerçekleştiren kullanıcılara yaptırım uygulayacak aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…