tvOS 14.5 beta 2, 24 veya 23.976 fps hızında senkronizasyon sağlar ve böylece ekrandaki akıcılığı artırır

Dün, Apple’ın bazı işletim sistemleri için beta yayınladığı gündü. Hem iPhone hem de iPad onlara erişebilir, aynı zamanda Apple Watch ve Apple TV’ye de erişebilir ve buna odaklanacağız. tvOS 14.5’in getirdiği haberler sayesinde.

Ve sadece geliştiricilerin (teoride) erişebildiği bu beta, daha sonra diğer kullanıcılara ulaşacak haberleri gizliyor. Ve bunların arasında, PlayStation 5 (DualSense) ve Xbox Series X’in kontrollerini App Store ve Apple Arcade’deki oyunlarla kullanma desteğini ve ayrıca ekranda görüntülenen çerçeveleri ayarlayınhem tamsayı değerlerde hem de kesirlerde.

Ekranda daha fazla akışkanlık

elma televizyonu

Şimdiye kadar 23.976 fps formatı kullanılıyordu, hafif bir senkronizasyon bozukluğuna neden olan bir sistem, çünkü sinemada genellikle 24 fps kullanılır. Şimdi, video akışının hüküm sürdüğü bir zamanda, Netflix gibi platformların “The Irishman” veya The Witcher gibi yapımlar için 24 fps benimsemesiyle vurgulanan bir şey.

60 veya daha fazla fps kullanırken "sinema hissi" gerçekten kayboluyor mu?  Gerçek HFR ile bu videolarda göz atın

tvOS 11.2’nin Match Content’i tanıttığını unutmayın. cihaz video modunu eşleşecek şekilde ayarlar oynatılacak içeriğin yerel kare hızıyla.

24’ten 23.976’ya çoğaltma adımının, 41 saniyede bir karenin silinmesi, 24 fps’de 23.976 yeniden üretilmesi durumunda bir karenin iki katına çıkması sorununu ortaya çıkardığı bu noktadadır. Çoğu insan için algılanamayan bir etki, ancak oradadır ve minimum düzeyde titremeye neden olur. Apple TV, kare hızını belirleme ve HDMI çıkışını ayarlama yeteneğine sahipti. Ve şimdiye kadar 24 fps yerine 23.976 fps kullanmıştı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/10/03/a3/602a4cd54bd22f6fd6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/63/82/602a4d1e3bef07a8af/orijinal/7-hileleri-to-get-the-maksimum netflix-image.jpeg»}

tvOS 14.5’in gelmesiyle birlikte Apple TV hem tamsayı hem de kesirli değerlerle fps oranlarını destekleyecektir, böylece görüntüyü hem 24 hem de 23.976 fps’ye uyarlayabilir ve böylece kayıp veya yinelenen kareleri önleyebilirsiniz. FlatPanel’lerde tvOS 14.5’in beta 2’sine erişimleri oldu ve yeni sistemin Netflix ile nasıl çalıştığını doğrulayabildiler.

Ancak, Netflix’te çalışmama rağmen, öyle görünüyor ki, diğer uygulamaların güncellenmesi gerekiyor tvOS 14.5 beta 2 geliştirmesinden faydalanabilmek için.Bu gelişmeye uyum sağlamak için şimdiden çalıştıklarını açıklayan bir şirket olan Infuse’un durumu budur.

tvOS 14.5 beta 2 birkaç saat önce yayınlandı ve Apple’ın açık bir şekilde piyasaya sürmesine kadar birkaç hafta bekleyebiliriz. geri kalan kullanıcılar için.

üzerinden | Düz Paneller

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler tvOS 14.5 beta 2, 24 veya 23.976 fps hızında senkronizasyon sağlar ve böylece ekrandaki akıcılığı artırır aslen yayınlandı Xataka Akıllı Ev José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…