Turuncu, Amena’yı kaldıracak; Simyo ve Mobile Republic geride kalacaktı

İspanya telekomünikasyon pazarına gelen ve gelecek olan önemli değişiklikler. Öğrendiğimize göre Orange Group gibi ülkemizdeki ana operatörlerden biri, markalarında büyük bir yeniden yapılanma kararı aldı. maliyetleri serbest bırakın ve rekabet gücü kazanın. Bu nedenle bugün Amena’nın artık mobil ve fiber kombine fiyatları sunan bir marka olarak kullanılmayacağını teyit ediyoruz. Ayrıca Simyo ve Mobile Republic’in geride kalacağını biliyoruz.

Jean François Fallacher, 1 Eylül 2020’den bu yana Orange’ın yeni CEO’sudur. Orange’ın İspanya’daki yeni CEO’sunun amacı her zaman operatörün markalarını basitleştirmek ve iki ana markaya (Orange ve Jazztel) odaklanmak olmuştur. Buradan maliyetleri düşürmeyi başarır ve her markayı bir pazar segmentine odaklayarak Orange Group’un hizmetlerini en iyi koşullarda sunar. Fallacher, 4 yıl sonra Orange CEO’su olarak görevinden ayrılan Laurent Paillassot’un yerini aldı.

Amena’ya son veda mı?

Elbette birçoğu Amena’nın nasıl olduğunu hatırlıyor ana cep telefonu markalarından biri 2000’li yıllara gelindiğinde ise 2005 yılında Orange’a satılarak markanın kullanımından vazgeçildi (Wanadoo’da olduğu gibi). Ancak, 2012’de düşük maliyetli piyasada oranlar sunma işaretini geri aldı. Her zaman sanal bir mobil operatör olduğu düşünüldü, ancak gerçek şu ki bir Orange markası ve tüm hizmetler Fransız telekomünikasyon devi tarafından sunuluyor/faturalandırılıyor.

O zamandan beri Amena ürün portföyünü artırıyor hatta fiber optik dahil. Şu anda hem mobil tarifeler hem de kombine fiber optik ve mobil tarifeler sunmaktadır. Tüm bunlar Orange tarafından sunulmaktadır, ancak fiyatlar ve koşullar düşük maliyetli piyasaya uyarlanmıştır. Fransızlar şu anda Orange markasının yanı sıra Jazztel, Amena, Simyo veya República Móvil ile “piyasaya saldırıyorlar”.

Jean-François Fallacher’ın gelişinden sonra kısa ve orta vadede tam olarak bu değişecek. İlk karar çoktan verildi ve Orange markasını ortadan kaldırmayı içeriyor. Şu anda, öğrendiğimiz gibi, müşterilerin hangi markaya taşınacağını bilmiyoruz. Simyo ve Mobile Republic geride kalacaktı. Orange, Premium segmentin bayrağı, Jazztel ise düşük maliyetli pazarın operatörü olacaktı. Maliyetleri azaltmak ve pazarlama çabalarını daha az markaya odaklamak ana hedeflerdir.

Orange postu Amena’yı kaldıracak; Simyo ve Mobile Republic, ADSLZone’da ilk ortaya çıktıktan sonra geride kalacaktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…