Turist bilgi noktalarına dönüştürülen telefon kulübeleri: Bir zamanlar önemli bir hizmet olan bu hizmet için son şans

İspanya’da yaklaşık 16.000 telefon kulübesi var. Yarısı hiç kullanılmamıştır. Neredeyse üçte ikisi kârlı olmayı yıllar önce bıraktı. Ve yakında zorunlu bir evrensel hizmet olmaktan çıkacaklar. Ancak bu totemlerden bazıları ikinci bir şans alıyorlarturistik bilgi, şarj ve Wi-Fi erişim noktalarına dönüştürülür.

Telefon kulübesi öldü ama Pop Culture'da sonsuza kadar yaşayacak

Malaga merkezli girişim iUrban, Endülüs’te (Malaga, Granda, Sevilla ve Almería çevresinde dağıtılan) 7 ve Kanarya Adaları’ndaki diğer 3 kabini turistik bilgi noktalarına dönüştürdü. CEO ve kurucu Andrés Martínez’e göre, genellikle tek bir kulede iki telefonun bulunduğu modeller kullanılıyor. Bunlardan biri çıkarılır ve geliştirilen yazılım ile ekranlarından biri yerleştirilir.. “Genellikle mobil şarj noktaları veya Wi-Fi erişimi olarak tanıtılıyorlar. Ancak kullanıcı orada olduğu için ekranlarımızda gezinebilir ve ilgi çekici yerleri ziyaret edebilir” diyor.

Ayrıca bu dönüştürülmüş kabinlerin Ayrıca küçük işletmeleri teşvik etmeye hizmet ederler. birçok durumda, İnternet varlığı bile yoktur. “Bu noktalarla rehberlerin önermediği siteleri keşfedebilirsiniz” diyor.

döngüsel ekonomi

Andrés Martínez, telefon kulübesi yeni bir kullanım sağlamak için kullanıldığından, bu çözümün döngüsel ekonominin uygulanmasına izin verdiğine inanıyor. Daha ne, bu totemlerin halka açık yollardan kaldırılmasını içeren inşaat işlerinden daha ucuz bir çözüm olduğunu savunuyor. “Kabinlerin işi çoktan bitti. Verilere ve telefon ağına zaten erişimleri olduğu için herhangi bir çıkışa kanal açmaya gerek yoktur. Onlara yeni bir kullanım kazandırmak için onlardan yararlanmak çok kolay”.

nar 1

Verilerine göre, sadece 10 dakika içinde telefonlardan birini çıkarıp ekranını kullanıma hazır olacak şekilde yerleştirmek mümkün.

Bu girişimin CEO’su, telefon kulübeleri için bu ikinci hayatı kiralayanların belediyeler olması gerektiğini garanti ediyor. “Her zaman daha küçük bir sözleşmeyle elde etmeye çalışıyoruz, bu yüzden 14.900 Euro’ya bu çözüme en fazla 3 telefon kulübesinde sahip olabilirsiniz.”, diyor bize.

abajurlar

Standları turistik bilgi noktalarına dönüştürme fikri Telefónica’nın kendisinden geldi. iUrban, Malaga’da (La Farola Açık Gelecek olarak bilinir) bir hızlandırma programının sıcağında doğdu. Bir şirket olarak mesleği turizmi dijitalleştirmeközellikle en küçük belediyelerden, ekranlar ve QR kodlar aracılığıyla çeşitli çözümler önermektedir.

Andrés Martínez, sahip olduklarını garanti eder. Yüz belediyeye yayılmış 250 ekranı İspanya, çünkü sokak lambalarına yerleştirilebilirler. Bu nedenle, farklı klimatolojik olaylara ve olası vandalizm eylemlerine dayanmaya hazırdırlar.

Dünyanın en yalnız telefon kulübesinin yaşamı, ölümü ve dirilişi

Telefónica bu önerileri gördü ve iUrban’dan bunları telefon kulübelerinde uygulamasını istedi.. Ayrıca operatör, Wayra aracılığıyla bu girişime yatırım yapmaya karar verdi. Malaga’da yaptıkları pilot çalışmada, dönüştürülmüş telefon kulübelerine yeni plak koymak için gereken masrafları Telefónica karşıladı.

Ancak, Martinez Bu planın İspanya’da kalan 16.000 kabinin tümünü kapsayacak şekilde genişletilip genişletilmeyeceğini bilmiyor.. “Masada olduğunu biliyorum” diyor ama hepsinin yeni bir hayatla mı biteceğini yoksa sadece ikonik olanların mı kalmayı başaracağını bilmiyor.

Bu arada Logroño’da belediye, şehirdeki 20 telefon kulübesinin dijital reklam mecrası haline gelmesine karar verdi.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Turist bilgi noktalarına dönüştürülen telefon kulübeleri: Bir zamanlar önemli bir hizmet olan bu hizmet için son şans aslen yayınlandı Xataka Arantxa Herranz tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…