‘Tribes of Europe’: ‘Dark’ın yaratıcılarından yoğun ve şiddetli bir kıyamet sonrası teklifi Netflix’e geldi

Biraz zararsız mistisizm, ‘100’ tarzı bir gençlik öne çıkan hafif kıyamet sonrası bir çizgi, bir amerikan dizisinde görülmeyen şiddet ve aksiyon patlamaları ve güzel bir atmosfer çalışması Bunlar, Dark’ın yapımcılarından bir Alman dizisi olan ‘Tribes of Europe’da bir araya gelen, ancak daha macera odaklı ve daha doğrusal bir olay örgüsü olan unsurlar. Sonuç saat gibi çalışır ve bu altı bölüm macerayı verimli bir şekilde kurar ve bir anda geçer.

‘Avrupa Kabileleri’ bizi bildiğimiz toplumların dağıldığı, teknolojinin neredeyse herkes için ortadan kalktığı ve insanlık, birbiriyle çatışan düzinelerce kabile halinde yeniden örgütlendi.. Barışçıl ve doğayla iç içe olan ve üç kahraman kardeşe ait olan biri dışında hemen hemen hepsi bu çatışmaya katılır. Ne yazık ki, bir yabancı, tüm grupların sahip olmak istediği bir küple yaşadıkları ormanlara indiğinde savaşa dahil olmak zorunda kalacaklar.

'Karanlık': Netflix'in bilim kurgu dizisi neden kültürel bir fenomen haline geldi?

‘Tribes of Europe’ referanslarını gizlemiyor: bahsi geçen ‘The 100’ dışında, Yoksul mahallelerin portresinde ve estetiğinde ‘Açlık Oyunları’ndan bir şeyler var, ve birkaç kişiyi eğlendirmek için ölümüne yarışmalarda. ‘Game of Thrones’ ve ayrılan kardeşlerin hikayesi ile benzerlikler kurulabilir, ancak buradaki destan açıkçası çok daha küçük. Ve ‘See’ ile, Jason Momoa ile lüks ve yanlış anlaşılan kıyamet körlüğü serisi. Neyse ki, karışıklığa rağmen, ‘Tribes of Europe’ kendi kimliğini çabucak buluyor. ‘Dark’ hayranları için bir detay olarak, bu filmde Nielsen’ı oynayan Oliver Masucci aracılığıyla çok küçük bir bağlantı öneriliyor, ancak bu ortak bir evren yaratma niyetinden çok bir göz kırpması.

‘Avrupa Kabileleri’ denildi. Brexit’ten ilham alıyor ve yaratıcısı Philip Koch, referandumdan sonraki gün başlangıç ​​​​noktasını buldu.. Gerçek şu ki, dizi özellikle söylemsel değil ve kültürel ve politik asimilasyon, bazı kabilelerin diğerlerini kabul etme olasılıkları ve bir gruba ait olma arzusunun nasıl anlaşılır ve arzu edilir olduğuna dair farklı bakış açıları sunmaya çalışıyor. aynı zamanda ücretini de taşır. Dizi, her ne kadar şiddetine rağmen kasvetli olmaktan çok iyimser olsa da mesaj açısından muğlak ve her şeyden önce ulusların kimliğinin korunmasını savunuyor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5c/7f/e4/602ff5933bef072a94/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/14/1e/b2/602ff58f4bd22fa468/original/tribus-de-europa-trailer.jpeg»}

Çatışma içinde bir gelecek Avrupa

‘Avrupa Kabileleri’ işe yarıyor çünkü neyin önemli olduğuna dikkat ediyor, belki de altı bölümlük bir ayrılık ve yeniden birleşme yolculuğunu anlatmak zorunda olduğu aciliyet nedeniyle.. Neredeyse hiç dolgu sekans yok ve hepsi de karakterlere veya hikayenin arka planına bir şeyler katıyor, geçmiş veya Avrupa hakkında görmediğimiz ayrıntılarla (ki bu tam olarak “Avrupa, kıta” değil). Kim bilir zamanlarında ne lüzumsuz ihtiyaçlar için on bölüme kadar suni olarak uzatılmış dizilerle karşı karşıyayız? yayın Akışı‘Tribes of Europe’ konuya giriyor ve daha ilk bölümde kahramanlar, onların durumu, dünya ve serinin geri kalanını tetikleyen çatışmalarla tanışıyoruz.

Yine de, hikayenin gelişimi, yol boyunca birkaç sürprize izin veriyor. Örneğin, Elija ve ona Atlantis küpü konusunda yardımcı olan karakterler arasındaki tuhaf ilişki, tam da dizinin doldurmadan kaçınma yeteneği nedeniyle başlangıçta vaat ettiğinden çok daha az külfetli. Veya kurulan ilişki kahramanlardan biri (paradoksal olarak, en az çekici) ve dizinin en karanlık düşmanlarından biri arasındabeklenenden daha uğursuz ve sapık.

'For all Humanity': ikinci sezonun başlangıcı neden yeniden askere almak (veya onu keşfetmek) için mükemmel?

‘Avrupa Kabileleri’nin en iyileri geliyor geldiği geri dönüştürülmüş malzemeyi kucakladığında ve ilginç karakterlere ve saçma sapan kötü adamlara vurgu yaptığında. Herkesin korktuğu şeytani kabile (şaşırtıcı gölgeleri olan) Kuzgunlar hakkında her şey özellikle komik. Özellikle kıyametin cenobitleri ve liderleri Varvara (Melike Foroutan), hem ‘Kıyamet’in Rhoma Mitra’sı (başka bir referans) hem de Almanya’da çok tanıdıkları klasik Avrupa B serisi ile bağlantı kurmaları söz konusu olduğunda. ‘Ilsa, SS’lerin dişi kurdu’ filmlerindeki gibi.

Sonuç şaşırtıcı ve büyük bir servetle yükseliyor diğer dizilerin topallayarak iyi hikayeler anlatmaktan daha çok bir churreria kurmaya odaklandığı bir şey: yalnızca izleyicinin kafasının boşlukları doldurması için ima edilen ve gelecekte keşfedilebilecek veya keşfedilmeyebilecek bir dünyayı tanımlar. O an gelene kadar, şu anda altı tane soldurucu ve onarılamaz bölümümüz var. ‘Karanlık’ın karmaşıklığından ve hırsından yoksun, ancak teklif yeterince iyi çalışıyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Tribes of Europe’: ‘Dark’ın yaratıcılarından yoğun ve şiddetli bir kıyamet sonrası teklifi Netflix’e geldi aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…