Microsoft Teams, toplantılarda kendi videomuzu gizlememize izin verecek

Toplantıdan önce ve toplantı sırasında Microsoft Teams arka planı nasıl değiştirilir?

Microsoft Teams, mükemmel bir ortak çalışma aracı haline geldi. Google Meet ve Zoom gibi diğer uygulamalarla birlikte, özellikle pandemi zamanlarında iletişim kurma şeklimizde devrim yaratıyor. Büyümesi durdurulamaz ve Microsoft yeni özellikler eklemeyi bırakmıyor.

Yarım yıl önce Teams’e özel arka planların geldiğini size bildirmiştik. Bugün size Teams ekibinin tanıttığı yeni arka plan galerisinden bahsettik. Şimdi size bir toplantıdan önce ve toplantı sırasında arka planı nasıl değiştireceğinizi göstermek istiyoruz.. Düşündüğünüzden daha kolay olduğunu göreceksiniz!

Toplantıdan önce Microsoft Teams arka planı nasıl değiştirilir?

Microsoft Teams toplantısından önce özel bir arka plan nasıl eklenir

Bazılarınız, toplantı başlamadan önce bile arka planın ayarlanmasını isteyebilir. Özel bir arka plan koymak çok basittir, bu yüzden dikkat edin. yapman gereken tek şey anahtarı etkinleştir ekteki resimde kırmızı ile özetledik. Sonraki, kırmızı okla gösterilen kişinin silüetine tıklayaraken çok beğendiğiniz fonu seçebilir veya kendi hasatlarınızdan birine katkıda bulunabilirsiniz.

Toplantı sırasında Microsoft Teams arka planı nasıl değiştirilir?

Hepimiz, önceki bölümün ele alındığı kullanıcılar kadar ileri görüşlü değiliz. Bazılarımız, bir meslektaşımıza veya arkadaşımıza görene kadar kişiselleştirilmiş bir geçmişe sahip olmak istediğimizi bilmiyor ve kıskanıyoruz. Hepinize saygı duyuyorum ve Teams toplantısında arka planın nasıl değiştirileceğini açıklıyorum:

  • Araç çubuğunda, üç noktayı tıklayın “Diğer İşlemler” menüsünü getirmek için

Ekiplerde daha fazla işlem menüsü

  • seçeneğini seçin “Arka plan efektlerini uygula”.

Microsoft Teams'de arka plan efektlerini uygulama

  • En çok beğendiğiniz arka planı seçin ve uygulayın.

Microsoft Teams'de özel arka planlar

Halloldu! O kadar kolay mıydı? Yapay zeka, uzun zaman önce imkansız olduğunu düşündüğümüz şeylere izin veriyor. Teams’in sadece şirketler için olmadığını unutmayın ancak ücretsiz sürümünde aileniz ve arkadaşlarınızla da kullanabilirsiniz. Denemek için neyi bekliyorsunuz?

Microsoft Teams’i indirin