Tim Cook için artırılmış gerçeklik, Apple’ın geleceği için “anahtar”

Tim Cook, Kara Swisher ile oturdu Sway podcast’inde yarım saatlik bir konuşma için. İçinde artırılmış gerçekliğin öne çıktığı çeşitli konulardan bahsettiler. Cook’un Apple’ın geleceği için “anahtar” olarak gördüğü bir teknoloji.

Onları zenginleştirmenin bir yolu olarak konuşmaları artırın

{«videoId»:»x80em68″,»autoplay»:true,»title»:»14 Gizli iOS 14 Hakkında Bilmediğiniz Özellikler»}

Bir gazeteci Tim Cook’a gelecekteki ürünler hakkında soru sorduğunda, CEO genellikle belirsiz veya genellemelerle yanıt verir. Bu sefer bize ender bir örnek verdi. artırılmış gerçeklik için somut bir kullanım. Swisher ona yaklaşmakta olan WWDC’yi ve gözlükleri işaret ederek etkinliğe davetini soruyor ve Apple’ın 2015’ten bu yana ilk büyük ürününü tanıtmaya hazırlanıp hazırlanmadığını soruyor. Cook’un yanıtı şu şekilde:

Pekala, elimizde olabilecek veya olmayabilecek hiçbir şey hakkında konuşamam. [plan de lanzamientos]. Ancak artırılmış gerçeklik açısından, artırılmış gerçekliğin vaadi şu anda sizinle sohbet ediyor olmamız. Tartışmamızı grafiklerle veya ortaya çıkan diğer öğelerle zenginleştirebilseydik elbette daha da iyi olabilirdi.

Ve izleyicileriniz de bundan faydalanacaktır, diye düşünüyorum. Yani sağlık, eğitim, oyun veya perakende gibi farklı alanları düşündüğümde, telefon kullanımıyla bu alanların bazılarında artırılmış gerçekliğin çoktan yükseldiğini görüyorum. Ve bence vaat gelecekte daha da büyük.

Swisher daha sonra Cook’a artırılmış gerçekliğin Apple’ın geleceğinin anahtarı olduğunu düşünüp düşünmediğini soruyor ve yönetici buna evet diyor. Cook’un artırılmış gerçeklikten bahsetme şekli oldukça ilginç.. Onun için artırılmış gerçeklik sayesinde bir sohbet zenginleştirilebilir. Ardından, iPhone aracılığıyla halihazırda kullanılmakta olan bir dizi durumu listelemeye devam ediyor.

Artırılmış gerçeklik neden önümüzdeki on yılın teknolojisi ve Apple'ın oynayacağı rol?

Apple, önceki WWDC’de ARKit’e zar zor zaman ayırdı. çerçeve artırılmış gerçeklik için. Ancak bu, dördüncü versiyonunu da sunduğu için iyileştirme getirmediği anlamına gelmiyordu. Onların arasında, belirli koordinatlara bağlı deneyimleri vurgular ve LiDAR sayesinde insanların daha iyi gizlenmesi. Tabii ki, Apple’dan sorumlu kişinin sözlerine tam olarak uyuyorlar.

Uygulama gizliliğinde şeffaflığın önemi

nab uygulama takibi

Birkaç gün içinde Apple, iOS 14.5’in son sürümünü yayınladığında yeni bir gizlilik izni etkinleştirilecek. Kullanıcılar bir uygulamanın onları izleyebilmesini isteyip istemediklerini seçin diğer uygulamalar ve web aracılığıyla. Ve bunu, talep eden her uygulama ile ayrıntılı bir düzeyde yapabilecekler.

Konuşmanın çoğu gizlilik ve Apple’ın bunu nasıl anladığı etrafında dönüyor. Tim Cook, şirketi için şunu savundu: Temel bir insan hakkıdır. Geri kalanların üzerine inşa edildiği, sanki bir temelmiş gibi. Cook, birkaç yıl önce Swisher’ın kendisinin ve Walter Mossberg’in Steve Jobs ile nasıl röportaj yaptığını hatırladı.

Apple’ın o zamanki CEO’su, “Gizlilik, insanların neye kaydolduklarını bilmeleri ve bunu net bir dille bilmeleri gerektiğidir” dedi. Cook bunu söylemeye devam ediyor her birey “verilerine sahip olmalıdır”. Ve verilerinizi kimin ve ne için kullandığını söyleme yeteneğine sahip olmalısınız.

"Gizlilik, insanların neye kaydolduklarını bilmeleridir", Steve Jobs 2010

Bunun Facebook’a zarar verip vermeyeceği sorulduğunda Cook, yeni gizlilik önlemlerinin tüm uygulamalara eşit olarak uygulanacağını söyledi. Bu önlemlerle belirli bir şirketi hedef almıyorlar.ancak App Store’a katılan herkese.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Tim Cook için artırılmış gerçeklik, Apple’ın geleceği için “anahtar” aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…