TikTok: Reşit olmayan biri sosyal ağı kötüye kullanırsa, ebeveynleri ihmalle suçlanabilir

Sosyal ağlarda maruz kalma her zaman çetrefilli bir konudur ve eğer etkiliyorsa küçükler hatta daha fazla. Tam da bu nedenle, ünlü bir isim olan Pablo Duchement’in söylediği cümle, bilgisayar mahkemesi uzmanıbugün yankılandı.

Uzmanın Twitter hesabındaki bir başlıkta açıkladığı gibi, İspanya’da bir yargıç, sanık için bir ceza verdi. TikTok’un 14 yaşından küçük bir çocuk tarafından kötüye kullanılmasıbazı durumlarda kabul edilebilecek bir şey ebeveynlerin ihmalkar davranışları.

İspanyol bir yargıç tarafından verilen bir karar, TikTok’un reşit olmayanlar tarafından kullanımında içtihat oluşturur.

İspanya’da bir öncü cümle

İspanya’da ilk kez bir hakim TikTok’un 14 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılmasına karar verdi: eğer kullanırlarsa ebeveyn kontrolü yok veya uygunsuz bir şekilde kullanın (örneğin, yabancılarla konuşmak veya uygunsuz içerik yüklemek için), bu kabul edilebilir gardiyan ve gözaltında ihmalkar davranış.

Aslında, uzmana göre, iki ebeveynden birinin lehine bir karar, tam olarak diğeri çocuğa izin verdiği için elde edilmiştir. TikTok’un kontrolsüz kullanımı.

Reşit olmayan birinin TikTok kullanması yasal mı?

TikTok İspanya’nın kullanım politikalarına katılırsak, sosyal ağın kendisinden bildiriliyor: 13 yaşın altındaki çocuklara kullanımına izin verilmemelidir.bununla birlikte, bu kısıtlamanın geçerli olduğunu doğrulamak için Çin uygulamasında gezinmek yeterlidir. her durumda doğru değil.

TikTok’tan ebeveynleri tavsiye ediyorlar çocuklarınızın akıllı telefon kullanımını izleyin, hatta reşit olmayanlar tarafından yönetilen hesaplara karşı şikayette bulunma imkanı sunuyor. Aynı şekilde TikTok’un App Store’da yaş göstergesine sahip olduğu, 12 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez olarak katalogladığı, Google Play Store’un “gençler için içerik” olarak etiketleyerek çoğaldığı bir uyarı olduğu vurgulanıyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Oradan, TikTok ebeveynlere şunları tavsiye ediyor: ebeveyn denetimi eylemlerini etkinleştir Bu tür uygulamaların çocukların cihazlarına indirilmesini önlemek için.

Son olarak, ByteDance platformundan, ebeveynlerin çocuklarının aktivitelerini kontrol etmelerini de tavsiye ediyorlar. aynı yaştaki çocuklar gibi etkinleştirme özellikleri aile senkronizasyonu Bir hesabın görünürlüğü, uygulamanın kullanım zamanı veya diğerleri arasında doğrudan mesajlar gibi ayarları değiştirmek için.

TikTok’un tavsiyelerinin ötesinde, İspanya’da 14 ve 18 yaşındaeğer varsa her iki ebeveynin rızası Uygulamayı kullandığınız için. Ayrıca bir kullanım tam olmayacakçünkü kendi içeriğinin yayınlanması, yorum yapılması, arama veya mesajlaşma gibi işlevler sınırlandırılmalıdır.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

TikTok: Bir reşit olmayan sosyal ağı kötüye kullanırsa, ebeveynleri ihmalle suçlanabilir girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…