TikTok, rahatsız edici yorumlar göndermeden önce uyarılar ve bunları denetlemek için yeni bir filtre ekler

TikTok, sosyal ağda “iyiliği teşvik etmek” için yeni önlemler açıkladı veya başka bir deyişle, kullanıcıların yorumlarda aşırıya kaçmaması için uyarılar. TikTok’tan “olumlu bir ortamı” teşvik etmek istediklerini ve bunun için bu yorumları yayınlamadan önce hem yeni bir bildirim ekleyeceklerini hem de onları yönetebilmek için ayarlarda yeni bir işlev.

Yayın viral hale geldiğinde TikTok hakkındaki yorumları kontrol etmek oldukça zordur, SPAM, taciz veya saygısızlık olabilecekleri manuel olarak silmek zorunda kalır. Bu yeni araçlarla bu yorumlara engel yapmak daha kolay olacakçünkü yayınlarda bize bıraktıklarını hemen hemen özelleştirebiliriz.

{«videoId»:»x7zjeul»,»autoplay»:true,»title»:»VİDEOLARI Instagram, Facebook, Twitter veya TikTok’tan MOBİLİNİZE NASIL İNDİREBİLİRSİNİZ (1080p_25fps_H264-128kbit_AAC)»}

Yorumları kontrol edebilmek için daha fazla işlev

Resim 2021 03 10 16 00 50

TikTok, sosyal ağda daha iyi kontrol ve yorum ortamına sahip olmak için iki yeni aracı resmi olarak duyurdu. İlk işlev ile ilgisi var yeni yorum ayarları. Yorum filtreleme menüsünde aşağıdaki işlevlere sahip yeni bir seçeneğe erişimimiz olacak:

TikTok: İlk kez 'Çin malı' bir sosyal ağ küresel bir başarıya sahip

  • Tüm yorumlar için filtreleyin: yorumlar, biz onaylayana kadar gizlenecek
  • SPAM ve rahatsız edici mesajlar için filtre: SPAM veya saldırgan olarak kabul edilen mesajlar, biz onları onaylayana kadar gizlenecektir.
  • Anahtar kelimelere göre filtrele: filtrelemek istediğimiz kelimeleri içeren yorumlar, biz onları onaylayana kadar görünmeyecektir.

TikTok’tayız: hileler, ilgi çekici uygulamalar ve teknoloji hakkında bilmeniz gereken her şey için bizi resmi hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni filtre ile tüm yorumları engelleyebileceğiz ve onları manuel olarak onaylayana kadar herkese açık hale getiremeyeceğiz.

Bu üç fonksiyon ile TikTok, kullanıcılara almak istedikleri yorumlar üzerinde tam kontrol sağlar. Önceden, SPAM ve anahtar kelimeye göre filtreleme seçeneklerimiz vardı, ancak tüm yorumları varsayılan olarak engelleyemez ve manuel olarak onaylayamazdık. Bu üçüncü seçenek, platforma daha da fazla yorum kontrolü ekler.

Resim 2021 03 10 16 01 13

İkincisi, ekle rahatsız edici olabilecek bir yorum göndermeden önce uyarılar. TikTok, söz konusu yorumun kurallarını ihlal eden kelimeler içerebileceğini bildiren küçük bir uyarı ekleyecektir, düzenlemek için bir kısayol ile göndermeden önce. Bu şekilde, saldırgan bir şey göndermeden önce kullanıcıları uyarmaya çalışın.

yeni özellik bugünden itibaren iOS ve Android kullanıcılarına geliyorbu nedenle, güncelleme sunucudan bölgelere göre değil, uygulamanın kendisinden geldiğinden, keyfini çıkarabilmek için uygulamayı güncellemeniz yeterlidir.

Daha fazla bilgi | TikTok

– Haberler TikTok, rahatsız edici yorumlar göndermeden önce uyarılar ve bunları denetlemek için yeni bir filtre ekler aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…