The Mandalorian’da devam etmiyor: Bu ırkçı yorumlardan dolayı Gina Carano’yu kovdu

Lucasfilm, The Mandalorian’da Cara Dune’u oynayan aktris Gina Carano’yu kovmaya karar verdi. Nedeni: ırkçı olarak kabul edilen yorumlar yapmak.

Onlarda Carano, Cumhuriyetçileri Naziler tarafından zulüm gören Yahudilerle karşılaştırdı. Lucasfilm’in ifadeleri verildi io9, Gizmodo’dan.

“Gina Carano şu anda Lucasfilm’de çalışmıyor ve gelecekte de olması için bir plan yok. Kültürel ve dini kimlikleri üzerinden insanları aşağıladıkları sosyal medya paylaşımları tiksindirici ve kabul edilemez” dedi.

Önceki aylarda Carano, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seçimlerle ilgili komplo haberleri yaymıştı. Ayrıca, anti-koronavirüs maskelerinin kullanımıyla alay etmişti.

Ayrıca Black Lives Matter hareketini hor gördüğünü de gösterdi.

Bu hafta, Cumhuriyetçileri Naziler tarafından zulme uğrayan Yahudilerle karşılaştırdığı anti-Semitik olarak kabul edilen bir hikaye paylaştı.

Lucasfilm için devenin sırtını kıran saman oldu.

The Mandalorian’ın en popüler karakterlerinden biri olan Cara Dune

Rebel Alliance’ın eski bir askeri olan Cara Dune karakteri, Disney+ dizisi The Mandalorian’ın en popüler karakterlerinden biriydi.

Pedro Pascal’ın oynadığı Mandaloryalı Din Djarin ve Carl Weathers’ın oynadığı Greef Carga ile olan ilişkisi, dizinin evriminde kilit rol oynamıştı.

Carano, oyuncu olmasının yanı sıra karma dövüş sanatları dövüşçüsüydü. Amerikan Gladyatörleri’ne de katıldı.

Carano’nun Cumhuriyetçiler ve Yahudiler hakkındaki gönderisinin bilinmesinin ardından #FireGinaCarano (Fire Gina Carano) hashtag’i Twitter’da trend oldu. Kaldırmasına rağmen, orman çoktan yanmıştı.

Gina Carano'nun kovulduğu görev: The Mandalorian'da değil.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…