The Information’a göre Facebook kendi akıllı saatini hazırlıyor: ekosistemine entegre edilmiş ve fitness işlevleriyle

Facebook genel olarak bir yazılım hizmetleri şirketidir. Sosyal ağın kendisi, Instagram veya WhatsApp, sizi tanımlayan şeyin bir parçasıdır. Ancak bu, donanım entegrasyonlarına sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Örneğin, Oculus alt bölümünün tamamına, Portal cihazına veya kurs akıllı saat hazırlıyorlar.

Bilgilere göre, Facebook, gelecek yıl piyasaya çıkacak bir akıllı saat hazırlıyor. Doğu akıllı saat Diğer akıllı saatler gibi fiziksel aktivite ve sağlık verilerini ölçmek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, daha fazlası var, bir şekilde onlara ve ana işlevlerine hızlı bir şekilde erişmek için Facebook hizmetleriyle entegre edilecek.

gac

Facebook servisleriyle entegre olmasının ne anlama geldiği henüz netlik kazanmamış bir şey. Örneğin, Facebook’un kendi ödeme yöntemiyle NFC ödemeleri yapmak için kullanılabilir. Şunun için de kullanılabilir Facebook hesabındaki kişilerle hızlı bir şekilde etkileşim kurunörneğin fitness verilerini paylaşmak için.

Rapora göre akıllı saat Telefona bağımlı olmamak için LTE bağlantısı olacak. Ayrıca mesaj gönderme ve alma yeteneklerine sahip olacak ve Android’in belirtilmemiş bir sürümünü temel alacak. Şimdi, telefonun her zaman elimizin altında olduğu ve başkalarıyla saatinkinden daha büyük bir ekrandan etkileşim kurmanın daha rahat olduğu durumlarda, bunun ne gibi gerçek bir faydası olduğunu göreceğiz.

Her şey plana göre giderse, 2022’de bu yeni saati görün 2023 için güncellenmiş bir versiyonla. Saatin belirli bir çıkış tarihi veya yaklaşık bir fiyatı yok.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/78/87/82/600b0e0e3bef0772b5/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3e/f9/72/600b0e823bef0772ae/original/privacidad-facebook.jpeg»}

Gizlilik sorunlarıyla ilgili geçmiş

Bu sözde akıllı saatin popülaritesi ve satışı üzerinde etkisi olacak önemli bir faktör. Son yıllarda Cambridge Analytica gibi gizlilik skandalları, güvenlik ihlalleri veya son WhatsApp tartışmaları ile kullanıcı güveni azaldı. Bilekteki bir cihazın kullanıcı verilerini günde 24 saat Facebook ile paylaşması pek de cesaret verici değil.

Facebook'ta gizlilik ve güvenlik için mega rehber

Her şey Bununla birlikte, Facebook’un ürüne nasıl odaklanmaya karar verdiğine bağlı olacaktır.. Örneğin, Portal’ın piyasaya sürülmesiyle, güvenli ve özel olduğunu vurgulayarak büyük bir noktaya geldiler. Ayrıca, göründüğünün aksine, özellikle popülerdi, ancak son yıllardaki küresel sınırlamalara da yardımcı oldu.

üzerinden | Bilgi

– Haberler The Information’a göre Facebook kendi akıllı saatini hazırlıyor: ekosistemine entegre edilmiş ve fitness işlevleriyle aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…