The Information’a göre Facebook, Apple Watch ile rekabet etmek için 2022’de bir saat piyasaya sürecek

The Information'a göre Facebook, Apple Watch ile rekabet etmek için 2022'de bir saat piyasaya sürecek

The Information’a göre Facebook, önümüzdeki yıl bir Apple Watch rakibi başlatmaya hazırlanıyor. Şirketin saati, WhatsApp veya Facebook Messenger hizmetlerini entegre ederek mesajlaşmaya odaklanacaktı. ve sağlık verilerinin toplanmasında.

Kamuoyunun gizliliğe verdiği önemle daha da fazla veri toplayacak bir cihaz

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/78/87/82/600b0e0e3bef0772b5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/76/de/e3/600b0e904bd22fda16/original/facebook-ve-lo-que-haces.jpeg»}

Gönderiye göre, projeye yakın isimsiz kaynaklara atıfta bulunulan Facebook, yeni saate hücresel bağlantı eklemeyi planlıyor, böylece telefona ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Cihaz neredeyse sadece Facebook Messenger ile entegre olacak, spor aktivite takibi diğer platformlarla paylaşılabilir.

Alexander Shatov Ctzhgbsxwli Unsplash

Aynı yayında belirtildiği gibi, kullanıcılar facebook’a güven aktivite verileriniz Görünüşe göre, tüm hesaplara göre, oldukça olası bir şey.

Kullanıcı gizliliği konusundaki dengesiz sicili göz önüne alındığında, Facebook, özellikle cihazın sağlık yönleriyle ilgili olarak, giyilebilir bileği ile tüketici protestolarıyla karşı karşıya kalabilir.

Gelecekteki saati pahalıya satsa bile, kullanıcıların sağlık verilerini Facebook’a emanet etmesi pek olası görünmüyor.

Bilgi bunu açıklıyor bu saat google işletim sistemi ile gelecektiancak Facebook gelecekteki giyilebilir cihazlar için kendi işletim sistemini geliştiriyor.

Saat, Facebook’un mevcut donanım ürünlerine benzer şekilde Android’in açık kaynaklı bir sürümünü çalıştıracak, ancak ikincisi gelecekteki donanım için kendi işletim sistemini oluşturmaya çalışıyor. Projenin zaman çizelgesi hakkında bilgi verilen bir kişi, Facebook’un ilk sürümü gelecek yıl yayınlayacağını varsayarsak, saatin ikinci nesil sürümünü 2023 gibi erken bir tarihte takip etmeyi planladığını söyledi.

Veri toplamak için maliyet hilesi

Şu anda elimizdeki bilgilere göre Facebook bu saati maliyetine satacaktı, bu da kârın onun geliştirme, araştırma ve diğer giderlerini karşılaması anlamına geliyor. kullanıcı bilgilerinin toplanmasından gelecek.

Matthew Henry Fpxoowbr6ls Unsplash

Facebook’un saati, vergi öncesi 299 dolara satılan Oculus Quest’te yaptığına benzer şekilde, üretim fiyatına yakın bir fiyata satması bekleniyor. Facebook’un cihazınız için ne kadar ücret alacağı belli değil. Apple Watch’ın en son sürümü 400 dolardan, Fitbit’in akıllı saatleri ise 150 dolardan başlıyor.

Bu, Facebook saatini Apple Watch 6 ve SE’den daha düşük ve yaklaşık 220 Euro olan Apple Watch Series 3’ün fiyatına yakın bir fiyata yerleştirir. Mahremiyet taahhüdünü hesaba katmadan cazip görünen bir fiyat. özellikle Facebook projede uzun bir yol kat etti, ancak yine de durdurmaya veya ertelemeye karar verebilir istediğin zaman.

Google uygulamaları güncellemelere geri dönüyor, YouTube zaten App Store'un gizlilik etiketlerini gösteriyor

Zuckerberg’in sosyal ağının, kataloğunun içerdiği farklı uygulamaların ötesinde yeni pazarlara açılmayı amaçladığı açıktır. Gerçek şu ki, şirket zaten bir şirket saatinden faydalanabilecek Oculus Quest’e sahip olduğu için oldukça doğal bir hareket. Ana engeliniz? Mahremiyet.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler The Information’a göre Facebook, Apple Watch ile rekabet etmek için 2022’de bir saat piyasaya sürecekaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…