Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacak

Elon Musk, Bitcoin konusunda ciddiydi. Tesla Inc., Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve bunu bir ödeme yöntemi olarak desteklemeye başlayacak Tesla’nın SEC’e yaptığı son yıllık 10-K dosyasına göre, yasaların izin verdiği yerlerde.

reklam oldu değer üzerinde hızlı etki Yazma sırasında 44.000 doların üzerinde olan ve %13’ten fazla büyüyen kripto para biriminin yüzdesi.

Elon Musk, Twitter 'biyografisini' koymak için değiştirdi

Tesla, Bitcoin’i kabul eden ilk otomobil üreticisi oldu

Dosyaya göre şirket, “nakit getirisini daha da çeşitlendirmek ve en üst düzeye çıkarmak için daha fazla esnekliğe sahip olmak” için bitcoin satın aldığını açıkladı.

Bu hareketle Tesla, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden dünyanın en büyük şirketlerinden biri ve aynı zamanda ilk otomobil üreticisi adım atarken.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Tesla, güncellenmiş yatırımcı politikasında bu kripto para birimlerinin fiyatının oldukça değişken olduğunu ve bu yüksek yatırımı sürdürmek finansal istikrarınıza zarar verebilir. 2020 verilerine göre Tesla’nın 19,000 milyon dolar nakit yatırımı vardı, bu 1,500 milyon şirket için önemli bir yatırım.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, sosyal ağları aracılığıyla özellikle son haftalarda kripto para kullanımıyla ilgili olarak aktif oldu.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/30/ca/22/600823203bef0715b9/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0d/03/f2/601183504bd22f6e36/original/tesla-model-3-mini.jpeg»}

üzerinden | Bloomberg

– Haberler Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacak aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…