Tesla, bitcoin ile iki hafta içinde, on iki yıl sonra araba ürettikten daha fazla para kazandı.

Bu hafta Tesla yine haberlerde yer aldı, ancak yeni bir model ya da uzun zamandır beklenen gerçek otonom sürüşü elde etmek için değil: Haber şuydu ki, şirket 1.5 milyar dolar bitcoin yatırımı yaptı.

Bu yatırımın nasıl yapıldığı tam olarak bilinmemekle birlikte 2021 Ocak ayı boyunca yapılmıştır. Bu da şunu gösteriyor. Tesla şu anda 49.342 Bitcoin’e sahip olabilirve değerinin bu duyurudan sonra fırladığı düşünülürse (ve zaten muhteşem bir 2021 yılı geçirmişti) Tesla için inanılmaz bir fayda sağlıyor: 10 yılda arabalarıyla kazandığını 10 günde kazandığını bu yatırımla yaptı.

Bitcoin sonsuza ve ötesine

Elon Musk ve Tesla’nın hareketi, kripto para birimi için bir artışı temsil ediyor. pratik olarak on yıl boyunca defenestre edildi finans ve iş dünyasında.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/6d/11/b3/5e3ad0414bd22f2abd/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/35/28/72/5e3bc8254bd22f5d9d/orijinal/miniatura-acciones-tesla-bitcoin.jpeg»}

Bununla birlikte, son hareketler, bu segmentin bir bölümünde tutumda dikkate değer bir değişiklik gösteriyor. PayPal, muhtemelen bu olaylar için ilk büyük suçluydu. Ekim ayında kripto para alım satımına ve hatta bitcoin gibi jetonlarla ödemelere izin vermeye başlayacağını duyurduktan sonra.

Bitcoin'in büyümesini tahmin etmek imkansız görünüyor: bu çizelgeler bunu kanıtlıyor

Diğerleri bu ateşi artırdı ve hızla yükselen bitcoin değerinde kesinlikle muhteşem bir artışa neden oldu. sadece üç haftada değerini ikiye katladı ve tüm zamanların rekoru olan 20.000$’dan 40.000$’ın üzerine çıktı.

Bu hareketler birçok küçük ve büyük yatırımcıyı cezbetti ve Tesla yatırım hareketi – bu kripto para birimini ve Dogecoin gibi diğerlerini destekleyen sosyal ağlarda bir Musk’ın serbest bırakılmasıyla – yalnızca bu artışları hızlandırdı, şimdi bu artışlar 50.000 dolarlık şaşırtıcı bariyere bir bitcoin getiriyorlarBir yıldan daha az bir süre önce, bir bitcoin’in 5.000 doların altına düştüğü zaman düşünülemez bir şey.

Tesla için (şimdilik) masaldan çıkan bir yatırım

Şu anda Tesla’nın yaptığı 1.500 milyon dolarlık bu yatırımın nasıl yapıldığına dair net bir veri yok ki bu da raporda ABD makamlarına yönelik söylediğimiz gibi. sadece bu yatırımın Ocak ayında yapıldığını belirtti..

https://platform.twitter.com/widgets.js

Ancak bu veriler Tesla’nın bu konuda neler başarmış olabileceği konusunda tahminlerde bulunulmasına olanak sağlayabilir. Ocak ayında bu yatırımı ne zaman yaptığınıza ve bir bitcoinin değerine bağlı olarak Tesla şu anda 36.945 ile 49.342 arasında bitcoin sahibi (ikinci durumda, Ocak ayındaki en düşük fiyatını hesaba katarsak) hemen şimdi.

Bitcoin mutlak bir enerji (ve çevresel) felaketidir: gerçekte ne kadar enerji tüketir?

Bu kripto para birimlerinin karlılığı da değişir yatırımın ne zaman yapıldığına bağlı olarak: 1 Ocak’ta bir bitcoin 30.000 doların biraz altındaydı, ancak değeri ay boyunca biraz dalgalandı ve 9’unda 40.000 doların biraz üzerinde kısmi bir rekora ulaştı.

Böylece veriler, kârlılığın artık %14,7 (en kötü durumda) arasında olabileceğini ortaya koyuyor. ve en iyi durumda %53.2.

Bu nedenle yatırım getirisi olağanüstüdür ve bir Twitter kullanıcısının belirttiği gibi, sadece iki hafta içinde büyüme o kadar etkileyiciydi ki karlılık sağlayabilirdi Tesla’nın son 12 yılda kazandığından daha fazla elektrikli arabalarını satıyorlar.

Tesla Vc Btc 001

Javier Lacort tarafından oluşturulan grafik.

Tesla’nın istisnai bir 2020 dışında her zaman para kaybettiğini düşünürsek, bu şaşırtıcı sonuç o kadar da şaşırtıcı değil. Musk’ın şirketi 2017’de 2.240 milyon dolar net zarar ettiÖrneğin, bu durum ve Model 3’teki ciddi sorunlar, Musk’ı şirketini Apple’a satmaya çalışmasına bile yol açtı (ya da öyle diyor).

Gerçek şu ki, şirket bu çukurun üstesinden gelmeyi başardı ve şu anda şüphesiz mevcut sahnede en umut verici otomotiv gruplarından biri ve borsa değerlemesi olağanüstü Bu şirketin biraz kabarcıklı olup olmadığı konusunda şüpheler devam etse de.

Tesla Vc Btc 002

Javier Lacort tarafından oluşturulan grafik.

Olursa olsun, bitcoin’e yatırım yapmak en azından şimdilik çok iyi gidiyor. Bitcoin değerindeki büyüme, kârlılığın hızla artmasına neden oldu ve Tesla en sonunda 2020’de çok para kazanmış olsa da (1.994 milyar dolar), uzun kayıp geçmişi, genel dengesinin çok olumsuz kaldığı anlamına gelir.

Kümülatif zarar tutarı 2,65 milyar dolar ve en kötü durumda bile bitcoin ile yatırım yaparak neredeyse 221 milyon dolar kazanmış olurdunuz parmağını bile kıpırdatmadan ve sadece iki hafta içinde.

Açıkça her şey her an değişebilir: Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin oynaklığı iyi bilinmektedir, bu nedenle şu anda muhteşem bir getiri olan şey, finansal “yastık”ınızın feci bir kaybına dönüşebilir. Musk, bitcoin’in geleceğinden açıkça emin ve şimdilik bu yatırım (veya bahis) karşılığını veriyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Tesla, bitcoin ile iki hafta içinde, on iki yıl sonra araba ürettikten daha fazla para kazandı. aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…