Tesla – Bitcoin: Elon Musk, 10 yılda arabalarda sattığından daha fazlasını 10 günde kazandı

Elon Musk, Tesla aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdi, büyük bahisler yaptı ve kârlar katlandı. Tahminlere göre, şirket 10 haftada elektrikli araç satışından 10 yıldan fazla kazandı.

Ocak, Tesla ve Musk’ın Bitcoin’e büyük baskı yaptığı ay oldu. Sadece bir işadamının bir tıklamasının tepki dalgaları oluşturduğu sosyal ağlar aracılığıyla değil.

Şirket, yatırım yapacağını duyurdu. 1,5 milyar dolar ay boyunca kripto para birimlerinde.

Sorun şu ki, Ocak ayında hangi günlerde yatırım yaptığı ve miktarın ne kadar olduğu bilinmiyor. Ancak hesaplamalara göre kazanç 220,9 milyon ile 798,3 milyon dolar arasında değişebiliyor.

Bu, Tesla’nın en düşük fiyattan (30.400 $) veya en yüksek fiyattan (40.600 $) bitcoin satın almasına bağlıdır.

Elon Musk’ın şirketinin 2020’deki karı 30.000 milyon doların biraz üzerinde gerçekleşti. Kripto para birimlerine yapılan yatırımla bu rakam katlanarak arttı.

Elon Musk’tan etkilenen bitcoin’in patlayıcı davranışı

Bir yıldan kısa bir süre önce, bir bitcoin 5.000 doların biraz altındaydı. bu çarşamba için Yakınında Her biri 50 bin dolar.

Analistler, kripto para biriminin bu davranışının olağandışı olduğuna ve açıkça Musk’ın etkisiyle ilişkili olduğuna dikkat çekiyor. Sınırsız desteğin ne zaman yavaşlamaya başlayacağı henüz belli değil.

Bununla birlikte, bir noktada Tesla, kripto para birimlerini araçları için bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi umuyor. Yani Musk ayağını gaz pedalından çektiğinde yakın zamanda olmayacak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…